Skip to content Skip to footer

Czym jest drukowanie sublimacyjne?

W obecnych czasach wielu przedsiębiorców stawia na drukowanie sublimacyjne. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pomoże lepiej sprzedawać produkty. Wpłynie to na zwiększenie zysków przedsiębiorstwa. Dlatego warto dowiedzieć się, na czym polega sublimacja na koszulkach, gdyż jest to bardzo popularne rozwiązanie od wielu lat.

Druk sublimacyjny na tkaninach

Warto wiedzieć o tym, że przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii drukowania praktycznie każdy materiał może zostać ozdobiony kolorowym wzorem. Mowa tutaj nie tylko o bawełnianych czy lnianych wyrobach. Okazuje się, że nawet materiały syntetyczne tkane na bazie poliestru można niesamowicie łatwo uszlachetnić przy zastosowaniu sublimacji. Warto wiedzieć, że Druk sublimacyjny na tkaninach jest niesamowicie chętnie stosowany.

Drukowanie sublimacyjne

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że proces nanoszenia obrazów na tkaniny syntetyczne jest bardzo prosty. Dlatego jest też popularny w obecnych czasach. Wiele firm specjalizuje się w sublimacji na koszulkach. Warto jednak wiedzieć, że wybrana ilustracja jest przenoszona na specjalny papiery przy zastosowaniu drukarki. Należy zdawać sobie sprawę, że atrament na wydrukowanym arkuszu musi całkowicie wyschnąć. Jeżeli się już to stanie, szablon zostaje umieszczony na koszulce bądź na gotowym produkcie przednią stroną. W ten sposób pigment będzie w kontakcie z tkaniną, a następnie przymocowany, co jest bardzo istotne. Trzeba też wiedzieć, że powstały kęs umieszczany jest pod specjalną prasą termiczną. Następnie jest pieczony. Na samym końcu szybko usuwany jest papier fotograficzny.

Sublimacja na koszulkach

Wiele osób zastanawia się, co dzieje się z tkaniną oraz farbami w prasie termicznej. Okazuje się, że po dostaniu płynnych farb na papier, w stopniowy sposób stają się one twarde. Jednakże pod wpływem wysokiej temperatury pigment od razu przechodzi w stan gazowy, omijając fazę ciekłą, co jest bardzo istotne. Trzeba też wiedzieć, że pod ciśnieniem kolorowa para przenika do głębszych warstw koszulki, gdzie potem pozostaje. Druk sublimacyjny na tkaninach jest niesamowicie chętnie stosowany w obecnych czasach. Wiele firm specjalizuje się w takich usługach. Zawsze warto stawiać na renomowanego przedsiębiorstwo, ponieważ liczy się przede wszystkim jakość sublimacji na koszulkach. Wszystko dostępne jest w przystępnej cenie, co jest niesamowicie cenione przez klientów.