Skip to content Skip to footer

Solidworks licencja

Oprogramowanie służące do projektowania CAD 3d od Solidworks to dziś jeden z najbardziej popularnych programów tego typu na świeci. Korzysta z niego wiele firm jednoosobowych, małych, średnich czy dużych. Program świetnie przekonuje do siebie inżynierów, ponieważ jest niezwykle prosty w obsłudze, a także szybko można się go nauczyć i łatwo wdrożyć do firmy. Program oferowany jest w trzech pakietach tj. Standard, Professional i Premium.

Program SOLIDWORKS Standard 3D CAD

Podstawowa wersja oprogramowania dedykowana jest dla firm projektowych i produkcyjnych, które potrzebują podstawowych narzędzi, które wystarczą do zaprojektowania produktów, konstrukcji, mechanizmów i wielu innych rzeczy. Program CAD ma w sobie funkcjonalność do rysowania w 3D części oraz złożeń – można w nim stworzyć dokumentację 2D. Dodatkowo umieszczono w programie funkcje modelowania bryłowego i powierzchniowego. W wersji standardowej są także narzędzia służące do zaprojektowania konstrukcji spawanych, blach czy form wtryskowych.

Solidworks licencja

Solidworks online licencja jest relatywnie tania jak na możliwości, które może zaoferować program i wiele profitów, które będzie mieć firma, korzystając właśnie z tego programu. Dobrze znaną opcją licencjonowania SOLIDWORKS jest kupno licencji wieczystej. Skupiając się na potrzebach klientów oraz zapewniając im większą elastyczność dostarczanych rozwiązań, twórcy programu wraz z wersją SOLIDWORKS 2017 wprowadzili dodatkowe sposoby licencjonowania programu, czyli np. model subskrypcyjny. Teraz klienci mają także możliwość kupna licencji czasowej SOLIDWORKS otrzymując dostęp do oprogramowania jedynie na wybrany okres czasu.

SOLIDWORKS 3D CAD

Funkcje rozwiązań wprowadzone przez SOLIDWORKS 3D CAD są bardzo proste do opanowania, a zarazem bardzo efektywne, ponieważ wpływają na skrócenie czasu opracowywanych produktów oraz mają wpływ na zmniejszenie kosztów i poprawę jakości. Intuicyjny rozwiązania do projektowania i opracowywania produktów w 3D dają sposobność do tworzenia różnych koncepcji czy umożliwiają projektowanie, weryfikację i komunikację techniczną. Warto nadmienić jeszcze efektywne zarządzanie innowacyjnymi projektami i przekształcanie ich w super projekty.