Skip to content Skip to footer

Dieta 2000 kcal dla osób odchudzających się

Wymarzona, smukła i zgrabna sylwetka wymaga ciężkiej pracy, samodyscypliny, olbrzymiej dawki motywacji oraz dobrze ułożonej diety. Dieta zawsze jest kwestią indywidualną, nie ma jednej diety dla wszystkich. Każdy bowiem ma inny cel, inny punkt wyjścia oraz inną kondycję czy stan zdrowia.

Dieta osób odchudzających się

Osoby, których celem jest zgubienie kilku lub kilkunastu nadprogramowych kilogramów poza włączeniem do swojego życia aktywności fizycznej muszę również przejść na dietę redukcyjną. Dieta redukcyjna oznacza, że podaż kalorii będzie niższa niż normalnie wskazują na to potrzeby organizmu.Aby jednak zaplanować dietę 2000 kcal należy odpowiednio się przygotować i skonsultować się z profesjonalnym dietetykiem, który nie tylko oceni nasz stan zdrowia oraz zapotrzebowanie kaloryczne, ale również udzieli ważnych wskazówek żywieniowych – nie wolno bowiem zapomnieć, że nie chodzi wyłącznie o spożywanie posiłków, chodzi przede wszystkim o dostarczanie organizmowi niezbędnych witamin i składników odżywczych.

Zasady diety 2000 kcal

Dieta 2000 kcal oznacza, że w ciągu doby nie możemy przekroczyć tej właśnie granicy ładunku kalorii. Bardzo ważne przy tym jest skomponowanie posiłków w taki sposób, aby mimo redukcji kalorycznej zachowana była odpowiednia podaż białka, zdrowych tłuszczy czy węglowodanów. Nie jest bowiem żadną sztuką przygotować dwa niezdrowe posiłki, które zaspokoją zapotrzebowanie 2000 kcal i nie wniosą niczego odżywczego do naszego organizmu.Dieta 2000 kcal musi być zaprojektowana tak, aby spożywać posiłki często, lecz w mniejszych porcjach. Składniki użyte do przygotowania dań powinny mieć niski indeks glikemiczny, który gwarantuje uczucie sytości na dłużej i dzięki któremu energia z pokarmów uwalniana jest wolniej niż w przypadku np. czekoladowego batonika, po którym błyskawicznie rośnie poziom glukozy we krwi.

Na co zwrócić uwagę?

Warto pamiętać, że inaczej będzie ułożona dieta 2000 kcal dla kobiet, a inaczej dla mężczyzn. Różnice będą też wynikać z rodzaju wykonywanej pracy czy ogólnego stylu życia i nawyków dnia codziennego.Każdy organizm jest inny i każdy ma inne potrzeby. Dlatego należy koniecznie wziąć to pod uwagę projektując dietę redukcyjną.