Skip to content Skip to footer

Dlaczego musisz odwiedzić sklep ogrodniczy przed wiosennym sezonem

Wiosna to czas rozkwitu – w ogrodach i lasach, ale też na domowych parapetach, tarasach i balkonach. Wiosną uwielbiamy otaczać się zielenią i świeżymi kwiatami – najbardziej opłaca kupować się te doniczkowe, które będą pięknie prezentowały się przez cały ciepły sezon.

Wiosenne zakupy w sklepie ogrodniczym


Wiosna to zatem idealny czas by odwiedzić dobry sklep ogrodniczy. O tej porze roku znajdują się tam dosłownie same cuda – mnóstwo nasion, sadzonek kwiatów na balkon, do ogrodu, a także ciekawe akcesoria do dekoracji tarasów i balkonów, takie jak na przykład wiszące doniczki, ozdobne lampiony na świece, meble ogrodowe i wiele innych. Kto zatem chcę mieć pięknie urządzony taras lub balkon, na którym będzie mógł z przyjemnością spędzać wolny czas, musi poczynić pewne inwestycje. Rośliny zielone kupuje się zwykle na jeden sezon, ale już akcesoria takie jak na przykład doniczki wiszące, skrzynki na kwiaty, gliniane donice, oraz inne tego typu rzeczy, doskonale będą służyły nawet przez kilka sezonów.

Donice czyli piękne z pożytecznym


Dawniej na balkonach tarasach królowały brzydkie plastikowe doniczki, teraz jednak to się zmienia, a kwiaty i rośliny balkonowe coraz częściej są zadane w naprawdę bardzo atrakcyjnych donicach z gliny, ceramiki, albo metalu, bardzo często są to wiszące doniczki, w których wspaniale można wyeksponować rośliny takie jak surfinie czy petunie. Rośliny zwisające w dół kaskadowo w doniczkach wiszących wyglądają po prostu fantastycznie. Tworzą prawdziwą ścianę zieleni, która z tygodnia na tydzień, wraz z coraz cieplejszą pogodą, staje się coraz bardziej bujna.

Doniczki wiszące na balkon


Kiedy taras jest niewielkich rozmiarów, doniczki wiszące na balkon będą najlepszym wyborem – nie zabierają niepotrzebne przestrzeni na podłodze, można zawiesić je u sufitu, albo na balustradzie, dzięki czemu rośliny będą miały sporo miejsca do ekspansji, a w pomieszczeniu stworzy się wyjątkowo przytulny klimat. Podczas zakupu wiszących doniczek na balkon, dobrze jest od razu sprawić sobie sadzonki roślin, które będą w nich zasadzone. Tak jak wspominano już wcześniej, do tego typu doniczek świetnie pasują surfinie oraz petunie, ale też fuksja, bluszcz, czy wreszcie pelargonia kaskadowa. Wszystkie te rośliny najpiękniej prezentują się wtedy, gdy mają sporo miejsca na swoje zwisające pędy oraz kwiaty. Aby od samego początku sezonu wiosennego balkon wyglądał spektakularne, poza drobnymi sadzonkami warto kupić też jeden lub dwa okazy trochę większe, pełne pąków i kwitnących kwiatów.