Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto skorzystać z programu o nazwie SolidWorks?

Wydaje się, że praca w firmie, która zajmuje się projektowaniem modeli 3D jest bardzo trudna. Tak myślą laicy, dla których programowanie i cały świat komputerów to czarna magia. Jednak dla osób mających wyobraźnię przestrzenną i minimalną wiedzę na temat tworzenia trójwymiarowych obiektów, takie zajęcie jest łatwe i przyjemne. Szczególnie, kiedy skorzystają z profesjonalnego narzędzia o nazwie Solidworks. Sprawdźmy, co sprawia, że aplikacja ta jest bardzo popularna i chętnie używana od wielu lat.

Lider na światowym rynku

Mnóstwo firm i ludzi zdecydowało się na powstały w 1995 roku Solidworks Licencja tego oprogramowania została od tamtej pory zainstalowana w liczbie niemal 3 mln! Piękny wynik, prawda? Nie powinien jednak dziwić. Aplikacja jest bowiem bardzo łatwa w obsłudze. Ma przyjazne środowisko pracy. Użytkownik może bez problemu mieć dostęp na rożne sposoby do wszystkich ważnych poleceń i funkcji. Właśnie dlatego warto polecić ten program także osobom, które nie są jeszcze bardzo doświadczone w zajęciach polegających na modelowaniu 3D, wizualizacji, obliczeniach i tworzeniu analiz oraz dokumentacji technicznej. Ich przygoda z taką branżą okaże się na tyle ciekawa i przyjemna, że na pewno będą kontynuować swoją pracę.

SolidWorks cena, licencja i dodatkowe informacje

Oprogramowanie ma oczywiście także inne, ciekawe zalety. Dużym plusem jest jego duża wydajność. Dzięki niemu da się generować większe obrazy, które składają się z wielu tysięcy elementów. Pozwala na podgląd widoków przekroju i renderowanie najbardziej skomplikowanych scen. Jeżeli chodzi o SolidWorks cena za jego licencję nie wydaja się aż tak wysoka. Solidworks Licencja dostępna jest w trzech wersjach: standard, professional i premium. Ta pierwsza wiążę się z kosztem wynoszącym ponad 1200 euro rocznie. Program wart jest więc swojej ceny. Umożliwia szybkie tworzenie projektów w bardzo krótkim czasie, będąc skalowalnym systemem (w każdej chwili pozwala na aktualizację i zainstalowanie dodatkowych, nowszych modułów). Jednak najważniejsze, że jego środowisko jest bardzo intuicyjne – wszystko odbywa się w jednym okienku, bez takich problemów, jak: częste przełączanie aplikacji czy widoczne, irytujące błędy konwersji.