Skip to content Skip to footer

Jak dopasować suknię ślubną do figury?

Ślub to wielkie wydarzenie, zwłaszcza panny młode są nim bardzo podekscytowanie i chcą tego dnia wyglądać zjawiskowo. Większość dziewczyn zaczyna przeglądać inspiracje ślubne zaraz po otrzymaniu pierścionka zaręczynowego. Zaczynają zastanawiać się nad fryzurą, makijażem i – co najważniejsze – strojem na to wielkie wydarzenie.

Jak dopasować suknię ślubną do figury?

Wybór stroju panny młodej nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony ma się obecnie szeroki wybór możliwości – można wypożyczyć suknie ślubne w stylu boho, wybrać się do salonu i zakupić sukienkę princesskę, ale można również poprosić zaufaną krawcową o uszycie wymarzonego stroju na ten wyjątkowy dzień. Z drugiej jednak strony mnogość płynących zewsząd inspiracji i trendów bywa czasem przytłaczająca. Młode dziewczyny gubią się między tym, jak chcą wyglądać na swoim ślubie a co obecnie jest na topie.

Jednym z ważniejszych czynników przy wyborze sukni ślubnej, tak jak i w przypadku doboru strojów ogólnie, powinien być typ figury panny młodej. Kobiety o figurze klepsydry doskonale będą prezentować się w dopasowanej sukience. Doskonałym typem sukienki dla kobiet o szerszych biodrach, będą sukienki szyte w literę A, doskonale maskujące mankamenty figury. Suknia ślubna boho będzie pasować do niemal każdego typu figury. Charakteryzują ją odcięcie w talii, delikatne koronki, rozszerzane rękawy. Wszystko to sprawia, że zarówno kobiety o szczupłej sylwetce, jak i o większych gabarytach mogą śmiało decydować się na sukienki ślubne boho. Bardzo szczupłe kobiety, bez zarysowanej talii i bioder, mogą dobrze czuć się w prostych krojach, na przykład takich, odkrywających plecy.

Najmodniejsze modele sukni ślubnych

W ostatnich latach rekordy popularności biją sukienki ślubne boho. Wiele kobiet decyduje się na tego typu strój, ponieważ jest on nie tylko pasujący do wielu sylwetek, ale również wygodny. Suknie ślubne w stylu boho nie mają w sobie sztywnych gorsetów czy koła. Są szyte nierzadko z naturalnych, miękkich tkanin, co daje dodatkowy komfort w tańcu. Suknia ślubna w stylu boho świetnie komponuje się z luźnym warkoczem i wiankiem, zamiast długiego welonu. Do takiego ubioru świetnie pasują bukiety z piwonii w kolorach pudrowego różu czy bieli.