Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kleje poliuretanowe?

Warto mieć świadomość, że kleje poliuretanowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak wiedzą, do czego dokładnie można wykorzystać wspomniany produkt. Jakie są jego zdecydowanie najbardziej istotne zalety?

Cena

Należy mieć świadomość, że omawiane kleje poliuretanowe przeważnie można kupić w opakowaniach 10 lub 15 kg. Ponadto za 1 kg kleju jednoskładnikowego trzeba zapłacić od 20 do 25 zł. Tańsze są dwuskładnikowe, których koszt za 1 kg wynosi około 20 zł.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie można kierować się tylko i wyłącznie ceną, rekomendowane jest uwzględnienie także wydajności produktu. Znacznie lepiej egzamin w tym wypadku zdadzą kleje poliuretanowe jednoskładnikowe. Wykazują się bowiem większą wydajnością w porównaniu do dwuskładnikowych.

Godny uwagi jest również fakt, że omawiany klej poliuretanowy jest bardzo ważnym składnikiem chemii budowlanej. Doskonale sprawdzi się nie tylko do klejenia drewna, ale także płytek ceramicznych. Produkt można także bez żadnego problemu wykorzystać do naturalnego kamienia.

Produkt doskonale zda egzamin w przypadku drewnianych posadzek

Warto mieć świadomość, że z roku na rok zastosowanie omawianego produktu sprowadza się do wykonywania różnego rodzaju drewnianych posadzek. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że przyklejanie drewnianych elementów do danego podłoża musi wiązać się ze stosowaniem różnych klejów. Zdecydowanie najlepiej egzamin zda klej poliuretanowy.

Efektywność omawianego produktu będzie widoczna przede wszystkim w przypadku posadzek z litego drewna. Należy pamiętać, że klej poliuretanowy powinien być odpowiednio dostosowany do rodzaju elementów, które mają być klejone. W ten sposób można mieć całkowitą pewność, że połączenie danej posadzki z przygotowanym wcześniej podłożem na pewno będzie trwałe.

Jakie są zdecydowanie najbardziej istotne zalety klejów poliuretanowych?

Należy zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj klejów jest przede wszystkim pozbawiony rozpuszczalników. Produkt wyróżnia się również wyjątkową wytrzymałością i elastycznością.

Godny uwagi jest fakt, że klej poliuretanowy nie będzie tworzył praktycznie żadnych przebarwień. Oznacza to tym samym, że jego zastosowanie nie będzie stanowiło żadnego zagrożenia dla zmiany właściwości element, który ma zostać przyklejony.

Atutem produktu jest również bardzo szerokie zastosowanie. Nikogo zatem nie powinno zatem dziwić, że klej poliuretanowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Produkt jest również znacznie trwalszy od klejów rozpuszczalnikowych.