Skip to content Skip to footer

Do czego służy alkomat policyjny?

Urządzenia, jakimi są alkomaty policyjne są teraz bardzo często wykorzystywane i to nie tylko przez policjantów, ale także przez zwykłych obywateli. W jakich sytuacjach się one przydają i jaki jest koszt zakupu takiego sprzętu?

Do czego służy alkomat policyjny?

Zakrapiane alkoholem imprezy to rzecz jak najbardziej normalna. Jednak przede wszystkim należy być ostrożnym, jeśli w grę wchodzi jazda samochodem. Jeśli nie jest się pewnym, czy można już wsiąść za kółko, lepiej jest sprawdzić stan swojej trzeźwości. Jak to zrobić? Otóż bardzo prosto. Wystarczy wykorzystać do tego alkomat policyjny. To proste urządzenie sprawdza zawartość alkoholu we krwi. Jego obsługa jest naprawdę prosta, gdyż wystarczy chuchnąć w odpowiednie miejsce i po sprawie. Oczywiście w sklepach zakupić można tanie, gorszej jakości alkomaty, które mogą pokazywać wynik trochę różniący się od rzeczywistego poziomu alkoholu we krwi. Jak zatem zakupić dobry alkomat profesjonalny?

Alkomaty profesjonalne- na co zwracać uwagę?

Zakup odpowiedniego alkomatu to nie lada wyzwanie. Warto zwracać uwagę na firmę i cenę alkomatu. Oczywiście takie alkomaty profesjonalne, które wykorzystują służby policyjne są zdecydowanie droższe. Z takim sprzętem można spotkać się podczas kontroli trzeźwości. Alkomaty policyjne profesjonalne charakteryzują się bardzo dokładnym wynikiem pomiarów i szybkością uzyskanych wyników. Są one głównie projektowane z myślą o dużych firmach i instytucjach. Do domowego użytku zdecydowanie wystarczą tańsze urządzenia, ale także nie najgorszej jakości. Profesjonalne alkomaty są sprzętem bezdotykowym. Oznacza to, że nie ma konieczności dotykania rurki czy obudowy alkomatu ustami. W przypadku zakupu takiego alkomatu istnieje także możliwość wyrobienia tak zwanego świadectwa wzorcowania. Alkomaty policyjne są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły przebadać jak najwięcej osób w jak najkrótszym czasie. Dlatego też cena tego sprzętu jest tak ogromna. Taki profesjonalny alkomat może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Zakup alkomatu policyjnego to dobre rozwiązanie. Lepiej jest sprawdzić swoją trzeźwość przed odpaleniem auta. Przed zakupem alkomatu warto jest poprosić sprzedawcę o pomoc. Doradzi on wtedy jaki sprzęt jest najlepszy w danej puli cenowe. Nie należy bowiem przepłacać i kupować alkomatu profesjonalnego, jeżeli nie ma takiej potrzeby.