Skip to content Skip to footer

Ergonomiczne skrzyniopalety z tworzywa

Skrzyniopalety to uniwersalne pojemniki do magazynowania i transportowania różnego rodzaju produktów. W zależności od rodzaju posiadają one cechy, które czynią z nich ergonomiczny pojemnik dla bardzo wielu branż, np. spożywczej, mięsnej, a także rolnictwa. Posiadają również istotne zalety logistyczne.

Dlaczego logistyka ceni skrzyniopalety?

Są one wykonane z wytrzymałego i zarazem lekkiego tworzywa sztucznego, co znacznie ułatwia ich obsługę. Nie ma również obaw, że pojemniki uszkodzą się podczas wielokrotnego składowania jedna na drugiej. W zależności od rodzaju mogą posiadać lite lub ażurowe ścianki, a także dodatkowo zabezpieczające pokrywy.

Pojemniki te produkowane są w znormalizowanych wymiarach, dzięki czemu są także kompatybilne z innymi tego typu skrzyniopaletami, a to znacznie usprawnia procesy logistyczne. Jeśli zachodzi potrzeba, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyprodukować pojemniki o innych wymiarach, całkowicie adekwatnych do indywidualnych potrzeb.

Ich istotną cechą jest możliwość składania. Pojemnik po opróżnieniu może zostać złożony do mniejszej i bardziej poręcznej postaci. Dzięki temu oszczędza się przestrzenie magazynowe i unika pustych transportów, które generują niepotrzebne koszty.

Tworzywo odporne i obojętne

Tworzywo, z którego zostały wykonane skrzyniopalety, jest bardzo wytrzymałe i odporne na różnorodne czynniki zewnętrzne, w tym przede wszystkim na niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie słoneczne. Można więc bez obaw składować je również na zewnątrz.

Materiał jest również całkowicie obojętny dla artykułów spożywczych. Przeznaczony jest do magazynowania nawet świeżych produktów jak mięso, warzywa i owoce oraz kiszonki. Specjalne ażurowe ścianki zapewniają odpowiednią wentylację i tym samym przedłużają świeżość produktów.

Wszystkie te cechy sprawiają również, że Skrzyniopaleta jest niezwykle higieniczna. Przede wszystkim nie absorbuje wody, więc po umyciu jest niemal natychmiast sucha. Gładkie lub ażurowe ścianki łatwo czyścić, bez obawy, że coś pozostanie w zakamarkach. Jest to cecha szczególnie istotna dla producentów żywności.