Skip to content Skip to footer

Myślistwo – broń i akcesoria

Praca myśliwego bywa przez współczesne społeczeństwo oceniana nieco niesprawiedliwie. Myślistwo nie polega bowiem wyłącznie na strzelaniu do zwierząt czy hucznym celebrowaniu rozpoczęcia i zakończenia sezonu łowieckiego. Praca myśliwego trwa przez cały rok. Ponadto jest trudna i wymaga wielu wyrzeczeń. Na niekorzyść myśliwych działa też fakt, że broń oraz wszelkiego rodzaju akcesoria myśliwskie nie należą do najtańszych. Na ten problem odpowiada internetowy portal łowiecki Łowiec, za pomocą którego można kupować i sprzedawać broń i akcesoria myśliwskie w atrakcyjnej cenie.

Kto może posiadać broń myśliwską?

Aby móc kupować i sprzedawać broń myśliwską, niezbędne jest odpowiednie pozwolenie, które uzyskuje się po zdanym egzaminie. Warunkiem przystąpienia do egzaminu na myśliwego, jest odbycie rocznego stażu jako kandydat do koła łowieckiego. Dodatkowo, każda dorosła osoba, która chce uzyskać pozwolenie na broń myśliwską, musi cieszyć się nieposzlakowaną opinią i być wolnym od chorób psychicznych. Każda osoba, która chce wstąpić w szeregi koła łowieckiego, musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu ochrony środowiska i przepisów prawa dotyczących odstrzału danych gatunków.

Broń myśliwska i akcesoria dla myśliwego

Uprawianie myślistwa wiąże się z koniecznością posiadania wielu akcesoriów i narzędzi, bez których wykonywanie pracy myśliwego nie byłoby możliwe. Oczywiście atrybutem każdego myśliwego jest broń. Wyjątek od tej reguły stanowią sokolnicy, którym podczas polowań towarzyszą ptaki drapieżne. Bardzo często uprawianie myślistwa jest rodzinną tradycją, a więc sprzęt i broń myśliwska przechodzą z pokolenia na pokolenie. Jest jednak także spora grupa osób, które dołączają do kół łowieckich, nie pochodząc z tradycyjnej, myśliwskiej rodziny. Zakup pierwszej dubeltówki jest więc dla wielu nowych adeptów łowiectwa dużym wydarzeniem. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że myślistwo jest zajęciem, które wymaga sporego wkładu finansowego. Warto więc zainteresować się kupnem używanej broni i akcesoriów myśliwskich. Portal łowiecki Łowiec jest miejscem, w którym każdy może „upolować” coś dla siebie. Oprócz broni i akcesoriów myśliwskich, na portalu łowieckim Łowiec można także znaleźć ogłoszenia hodowców psów myśliwskich, a także umówić się z innymi myśliwymi na polowanie.