Skip to content Skip to footer

Ernie Ball struny

Co powoduje, że Ernie Ball są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych strun na świecie? Jednymi z najlepszych i najczęściej wybieranych? W czym tkwi ich sukces? Odpowiedź może być tylko jedna, a mianowicie: sekret tkwi w pasji. Jak to kiedyś powiedział ich twórca: „„Świetne struny nie mogą wyleczyć złego wzmacniacza, szyjki o krzywej s lub kiepskiej akustyki pomieszczenia, ale kiedy wszystkie te podstawowe elementy są poprawne, struny stają się dolną linią! I tu właśnie wchodzimy. Zapewniamy niezbędne cele wszędzie poszukiwani przez gitarzystów: niezawodnie niezawodne, wysokiej jakości smyczki, w przystępnej cenie.”

Jak narodziły się struny Ernie Ball?

Pomysł na ulepszenie strun do gitar miał człowiek nazywany Erni, a jego pełne imię to Sherwood Roland Ball. Zanim stworzył własną firmę, sam grał na gitarze. Pewnego razu zauważył, że strunę G owijaną trzykrotnie, bardzo trudno się podciąga, a co za tym idzie, łatwiej byłoby pracować z cieńszą. Swój pomysł przedstawił firmie Fender, na tamte czasy liderowi w produkcji strun do gitar. Niestety, jego pomysł został skrytykowany i niewzięty pod uwagę. Tak oto zostało założone ernie Ball, pierwszy produkt wypuścili w 1962 roku w Stanach Zjednoczonych. Projekt strun, który narodził się w Kalifornii, podbił serca wszystkich wirtuozów na świecie, a Ernie Ball struny są wiodącym producentem nie tylko strun, ale i akcesoriów do gitar basowych i elektrycznych.

Innowacyjne pomysły

Ernie Ball jako jedyny producent na świecie tworzy różnorakie struny, dopasowane do każdego użytkownika, nawet tego najbardziej wymagającego. W swoim asortymencie mają struny z różną owijką, o różnych grubościach i dopasowane do odpowiednich brzmień i gitar. W latach 60. jako jedyni zaproponowali rockowe struny do gitar, które zrobiły furorę, czym sama firma zyskała sobie rozgłos. W tym momencie wśród ich ofert wybór jest dużo większy. Między innymi w odpowiedzi na nowości swoich konkurentów Ernie Ball stworzyło struny z najbardziej czułego magnetycznie materiału, a mianowicie, z kobaltu. Są niejaką nowością dla strun niklowych oraz stalowych, ponieważ dzięki nim instrumenty grają dynamicznej, a same struny zapewniają silniejszy rezonans z przetwornikami gitarowymi. Co więcej, zapewniają duży komfort, ponieważ są delikatne w dotyku, a co za tym idzie, używając Ernie Ball strun nadamy płynności i precyzji naszemu brzmieniu.