Skip to content Skip to footer

Folia bąbelkowa niezbędnym zabezpieczeniem towarów

Każdego roku coraz więcej osób robi zakupy w sieci. Zakupy takie wiążą się z koniecznością wysyłki towaru bezpośrednio do klienta. W takiej sytuacji niezmiernie istotne jest odpowiednie zabezpieczenie towaru przed jego wysłaniem. Coraz częściej do zabezpieczenia towarów wykorzystywana jest folia bąbelkowa.

Czym właściwie jest folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa, zwana również pęcherzykową to nic innego jak materiał wykonany z polietylenu. Produkcja folii bąbelkowej przebiega wieloetapowo. Najpierw roztopiony materiał zostaje przepuszczony przez kalandry, gdzie uzyskuje docelowy rozmiar i grubość.Folia również zostaje uzupełniona specjalnymi wytłoczeniami, stanowiącymi zaporę dla pęcherzyków powietrza.

W ostatnim etapie produkcji folia taka zostaje odpowiednio wzbogacona o tlen, który następnie jest dokładnie zamykany kolejną warstwą w folii w środku. Otrzymane w ten sposób produkty znakomicie sprawdzają się w przypadku zabezpieczenia przesyłek.

Gdzie stosowana jest folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa jest niezwykle uniwersalnym materiałem. Każdy producent folii bąbelkowej Zdaję sobie z tego doskonale sprawę, dlatego dokłada wszelkich starań, by folia ta mogła być wykorzystywana w możliwie najszerszym zakresie.

Folia bąbelkowa znakomicie sprawdza się w przypadku pakowania towarów niezwykle wrażliwych na zmiany temperatury. Pęcherzyki powietrza w folii znakomicie pełnią funkcję termoizolacyjną, przez co chronią produkt przed nagłymi zmianami temperatury.

Konkurencja na rynku

Folia bąbelkowa staje się niezbędnym produktem w wielu dziedzinach gospodarki. Z uwagi na duże zainteresowanie tym produktem, Produkcja folii bąbelkowej cieszy się coraz większym uznaniem ze strony inwestorów, którzy chcą inwestować w przedsiębiorstwa produkujące taką folię.

Z uwagi na dużą konkurencję na rynku, każdy producent folii bąbelkowej dokłada wszelkich starań, by jego towar był możliwie najlepszej jakości. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu folii pęcherzykowej w różnych kolorach i szerokościach. Szeroki wybór tego produktu umożliwia dotarcie do większego grona potencjalnych odbiorców.

Mało kto wyobraża sobie bezpieczną wysyłkę towarów bez użycia folii pęcherzykowej. Jest to produkt niezwykle uniwersalny, sprawdzający się zarówno w wysyłkach kopertowych, jak i w paczkowych czy paletowych. Nic więc dziwnego, że produkcja folii bąbelkowej rozwija się w ogromnym tempie.