Skip to content Skip to footer

Charakterystyka oprogramowania Solidworks

Solidworks to wysokiej jakości oprogramowanie, które wykorzystywane jest przede wszystkim do skutecznego tworzenia projektów. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także poznać jego cechy charakterystyczne.

Wizualizacja pomysłów

Solidworks licencja umożliwia realizację szeregu zróżnicowanych działań w programie. Wśród nich można przede wszystkim wymienić odpowiednią wizualizację powstających pomysłów, co jest bardzo istotne na każdym etapie tworzenia projektów. Projekty w programie można tworzyć, wizualizować, a także animować aż w trzech wymiarach. Dzięki temu praca przebiega w bardzo efektywny sposób.

Tworzenie rysunków

W programie Solidworks z powodzeniem można również tworzyć różnego rodzaju rysunki. Dzięki wyjątkowo wysokiej funkcjonalności to zadanie jest bardzo ułatwione. Rysunki 2D o wyjątkowo wysokich parametrach jakościowych można tworzyć w dość szybki i sprawny sposób, na czym szczególnie zależy wielu osobom zajmującym się tego rodzaju projektami. Dodatkowo warto wspomnieć, że rysunki wykonane w technologii 2D mogą w automatyczny sposób aktualizować się do technologii 3D.

Projektowanie kształtów

Solidworks licencja umożliwia również bardzo efektywne projektowanie kształtów w programie. Projektowane kształty mogą być dość złożone i składać się z wielu krzywizn, co bardzo często bywa problemem podczas ich tworzenia. Program idealnie sprawdzi się również w przypadku tworzenia dużych złożeń, które w swoim składzie zawierają bardzo wiele różnych komponentów. Jest to niezwykle istotne w całym procesie projektowania.

Obsługa zadań

Program Solidworks umożliwia bardzo efektywną obsługę wszystkich realizowanych zadań. Dlatego korzystanie z niego jest polecane na wszystkich etapach prowadzenia danego projektu. W programie można znaleźć specjalistyczne funkcje, dzięki którym realizacja projektów bardzo się usprawni. Wśród nich można wymienić między innymi funkcje do obsługi arkuszy blachy, konstrukcji spawanych, a także różnych instalacji elektrycznych oraz rurowych. Dlatego Solidworks licencja bardzo się przydaje podczas pracy związanej z projektowaniem.