Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety plastikowe – sprawdzone w transporcie owoców i warzyw

Plastikowe skrzyniopalety to jeden z najpopularniejszych sposobów przechowywania i transportu towarów w branży spożywczej, w tym owoców i warzyw.

Skrzyniopalety – kisteny plastikowe

Skrzyniopalety, inaczej kisteny plastikowe to rodzaj palet skrzyniowych, które posiadają wysokie ścianki zabezpieczające ładunki. Są one stosowane jako alternatywa dla zwykłych palet drewnianych w tych obszarach, w których ważne jest zapewnienie właściwej ochrony oraz higieny dla ładunków.

Obecnie skrzyniopalety plastikowe wykonuje się z HDPE, czyli z polietylenu o wysokiej gęstości. To tworzywo wykazujące wysoką odporność na liczne czynniki zewnętrzne, dzięki czemu zapewnia właściwą trwałość, wytrzymałość i może posłużyć na lata.

W użyciu znajdują się kisteny plastikowe o wymiarach standardowych palet, w tym 1200 x 800 mm, czyli euro palety oraz 1200 x 1000 mm – inaczej paleta angielska, przemysłowa.

Właściwa ochrona dla ładunków

Najczęściej skrzyniopalety plastikowe stosowane są do przechowywania i transportowania ładunków w branży spożywczej, na przykład do warzyw i do owoców. Są stosowane przez rolników, a następnie używane w zakładach produkcyjnych w branży spożywczej.

Ze względu na swoją konstrukcję skrzyniopalety stanowią skuteczne zabezpieczenie dla takich ładunków. Najczęściej stosuje się wtedy pojemniki ażurowe – wentylowane, które wspierają właściwą cyrkulację powietrza, co zapobiega psuciu się artykułów.

Higieniczna czystość

Dzięki temu, że producent skrzyniopalet stosuje tworzywo sztuczne, możliwe jest zachowanie maksymalnej czystości ładunków. Pojemniki te mogą być wielokrotnie myte, a także dezynfekowane, dzięki czemu owoce, warzywa nie ulegają zabrudzeniu.

W branży spożywczej stosowane są skrzyniopalety posiadające odpowiednie atesty wydawane przez organy zewnętrzne.

Wygodna obsługa

Także producent skrzyniopalet tego rodzaju dba o to, aby jego pojemniki były łatwe w użytkowaniu.

Skrzyniopalety wyposażane są w różne warianty podstaw, na przykład w antypoślizgowe nóżki, w płozy przeznaczone do przenoszenia wózkami widłowymi albo w kółka. Istnieje też możliwość zakupienia pojemników rozkładanych – po wykonaniu swojej pracy można je złożyć i łatwo przechowywać.

Te wszystkie zalety powodują, że skrzyniopalety plastikowe, inaczej kisteny plastikowe są najlepszym rozwiązaniem logistycznym w rolnictwie i w branży spożywczej.