Skip to content Skip to footer

Odzież sprzedawana w outletach – skąd się biorą rabaty?

Garnitur od Armaniego za połowę ceny, torebka Michaela Korsa za 100 złotych, biżuteria Swarovski 50% taniej – to rzeczy, o których marzy wielu klientów. Jednak warto się zastanowić skąd się biorą tak duże rabaty, czy nie jest to zbyt piękne, aby było prawdziwe?

Rodzi się uzasadnione pytanie – czy zakupy w outletach są rzeczywiście tańsze?

Jakość odzieży sprzedawanej w outletach

Artykuły sprzedawane w outletach nie zawsze pochodzą z poprzedniego lub następnego sezonu. Czasami są to towary z wadami fabrycznymi, różnicami w materiale, rozmiarze lub odchyleniami kolorystycznymi. W niektórych przypadkach mogą to być rzeczy wyprodukowane specjalnie dla centrów wyprzedażowych. W takich przypadkach zazwyczaj używa się do produkcji tańszych materiałów.

W związku z tym nie zawsze możliwe jest bezpośrednie porównanie rzeczy sprzedawanych w sklepach detalicznych i outletach. Odzież outlet należy uważnie sprawdzić przed zakupem. Najlepszym sposobem na zapoznanie się z tkaninami i markami jest wizyta w sklepie stacjonarnym. Zakupy w internecie nie dają takiej możliwości.

Niskie koszty stałe

Zaletą centrów wyprzedażowych jest przede wszystkim brak pośredników.

Dzięki temu sprzedawcy osiągają większe zyski, a klienci mają większe rabaty.

Ponieważ outlety zazwyczaj znajdują się na obrzeżach miasta lub poza nim, koszty stałe sklepów są znacznie niższe.

Niższe czynsze, mniejsze sklepy, a zasięg ogromny – to wszystko ma znaczenie i przekłada się na ceny. Jednak czy odzież outlet to rzeczywiście okazja?

Czy odzież outlet jest rzeczywiście tańsza?

Według porównywarek internetowych, klienci outletów mogą spodziewać się średnio 30-procentowych oszczędności. Czy zakupy w outletach są tańsze? Zdecydowanie tak.

Przykładowo pięciopak męskich skarpet markowych kosztuje około 60 złotych. Za te same skarpety w sprzedaży detalicznej, trzeba zapłacić 95 złotych. Jak widać, w centrum wyprzedażowym można zaoszczędzić ponad 30 procent. A więc jest to prawdziwa okazja.

Dzięki aplikacjom na urządzenia mobilne można z łatwością porównywac ceny produktów markowych. Dzięki temu, kupując odzież outlet, można zawsze sprawdzić ile dana rzecz kosztuje w sprzedaży detalicznej.

Zakupy poza sezonem

Chcąc zrobić naprawdę tanie zakupy, warto robić zakupy poza sezonem. Oznacza to, że jeśli potrzebujesz nowego płaszcza na zimę zimowego, kup go wczesną wiosną, a nowy kostium kąpielowy – najlepiej jesienią.

Jest to logiczne bo sklepy chcąc się pozbyć swoich towarów, udzielają sporych rabatów.

Zakupy w outletach są tańsze, jeśli robi się je z głową.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.