Skip to content Skip to footer

Fryzura dla buntowniczki!

Każda kobieta jest zmienna. Mamy często wrażenie, jakbyśmy miały kilka zupełnie różnych charakterów. Czasem jesteśmy dystyngowane i eleganckie, czasem zaś szalone i niepokorne. Każdy swój nastrój chcemy pokazać światu naszym strojem, fryzurą czy makijażem. Jak zatem pokazać nasz bunt, nasz sprzeciw przeciwko pewnym schematom?

Lata 80.

Najlepiej inspirując się latami 80. Dlaczego akurat nimi? Otóż to były właśnie czasy największej rewolucji kulturalnej i społecznej. Wówczas każdy element stylizacji miał właśnie podkreślać bunt, odrębność od tego, zwykłe, powszechne. Warto się zatem zastanowić- co wtedy królowało? Przede wszystkim wytarte, workowate ubrania, często męskie oraz… puszysta fryzura złożona z masy drobnych loczków.

Na pewno każda z nas kojarzy tę fryzurę. Dodaje ona włosom objętości, podnosi je u nasady, dzięki czemu świetnie poprawia wygląd posiadaczek cienkich, przyklapniętych włosów. Warto tu jeszcze wspomnieć, że ta klasyczna fryzura może mieć wiele odmian- można związać takie włosy w warkoczyki, pokarbować tylko wybrane pasmo, upiąć je itp.

Karbownica do włosów

Jak uzyskać taki efekt drobnych fal? Otóż pomoże nam w tym urządzenie zwane gofrownicą lub karbownicą do włosów. Na czym polega jego działanie? Otóż karbownica do włosów wygląda na pierwszy rzut oka jak zwykła prostownica. Różni się jednak tym, że płytki nie są gładkie, lecz pokarbowane.

Jak się posługiwać taką karbownicą do włosów? Praktycznie dokładnie tak samo jak prostownicą. Dzielimy włosy na pasma, po czym kolejno wkładamy je na chwilę pomiędzy rozgrzane ramiona karbownicy. Warto tu pamiętać, że szczególnie jeśli karbujemy włosy często, to warto zainwestować w specjalne kosmetyki do karbowanych włosów, które zapobiegają ich niszczeniu się.

Wybór karbownicy do włosów

Jak wybrać taką karbownicę? Przede wszystkim warto spojrzeć na to, jakiego materiału wykonane są płytki. Jeśli są one ceramiczne lub turmalinowe to świetnie- takie najmniej będą niszczyły nasze włosy. Następnie warto zwrócić uwagę na moc urządzenia- im będzie ona większa, tym szybciej będzie ono się nagrzewało, a my będziemy potrzebować mniej czasu na stylizację.

Warto również pamiętać o innej rzeczy. Mianowicie o tym, aby nasza karbownica posiadała regulację temperatury. W przeciwnym razie albo zniszczymy włosy, albo nie uzyskamy pożądanego efektu. Dobrze jest wziąć pod uwagę podczas wyboru inne właściwości produktu takie jak: długość kabla, wygodę uchwytu itp.

Artykuł powstał we współpracy z Cooks Store