Skip to content Skip to footer

Najważniejsze kryteria wyboru kabin prysznicowych z hydromasażem

Kabiny prysznicowe z hydromasażem to rozwiązania cieszące się rosnącą popularnością. Przeważnie spotykamy je w nowoczesnych łazienkach, także właściciele bardziej stylowych pomieszczeń zastanawiają się jednak nad wprowadzeniem kabin do nich. Na co należy zwrócić zatem uwagę poszukując rozwiązania idealnego dla siebie?

Kabiny z hydromasażem – najpopularniejsze modele

Choć z kabinami prysznicowymi z hydromasażem mamy do czynienia od niedawna, możemy mówić o ich bogatym wyborze. Na rynku są dostępne nie tylko w wielu odmianach, ale również kształtach, dopasowanie ich do indywidualnych wymogów łazienki nie jest więc zadaniem przesadnie skomplikowanym. Zdecydowana większość to modele wyposażone w brodzik prysznicowy, klient może przy zakupie zdecydować też o tym, czy kabina ma posiadać trzy, czy też cztery dysze oraz czy ma być wyposażona w mocowanie umieszczone na ruchomych przegubach.Jednym z częściej spotykanych kryteriów podziału jest też to, które wyróżnia podtynkowe oraz natynkowe Kabiny prysznicowe z hydromasażem. Tu decydujące znaczenie mają kwestie estetyczne i montażowe. Modele podtynkowe prezentują się bardziej okazale, gdy jednak dochodzi do ich awarii jedynym sposobem ich rozwiązywania jest często kucie płytek, pod którymi znajdują się mechanizmy regulujące dopływ wody do kabiny.

Funkcje kabin z hydromasażem

Wybór odpowiedniego modelu kabiny prysznicowej z hydromasażem jest uzależniony od wielu czynników. Kupujący zwracają uwagę na wygląd tego rozwiązania, mają też na uwadze łatwość jego montażu. To jednak funkcje kabiny wydają się być tymi, których znaczenie jest opisywane jako pierwszorzędne. Najbardziej nowoczesne kabiny są wyposażone nie tylko w dysze umożliwiające hydromasaż oraz zwiększający komfort brodzik. Ich producenci proponują także modele z lustrem, siedziskiem oraz sterowaniem elektronicznym. Wśród innych, mniej typowych funkcji, warto wspomnieć o obecności radia, generatora pary oraz dodatkowej deszczownicy. I bez nich kabina spełni swoje zadanie, trudno jednak nie zgodzić się, że dodatkowe funkcje podnoszą komfort korzystania z niej.