Skip to content Skip to footer

Gdzie się oświadczyć?

Zaręczyny to niezwykle ważna i podniosła chwila w życiu zakochanych. Wielu panów zastanawia się, gdzie się oświadczyć – wybór odpowiedniego miejsca wbrew pozorom nie jest taki prosty. Warto więc zapoznać się z kilkoma propozycjami.

Miejsce bliskie sercu

Często najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego mnóstwo par ma pozytywne doświadczenia związane z zaręczynami w miejscu, które z jakiegoś powodu jest bliskie i sentymentalne. W wielu wypadkach jest to teren, na którym doszło do poznania się czy pierwszego pocałunku. Na pewno dobrym pomysłem na zaręczyny jest wyjście do ulubionej restauracji lub w plener, czyli np. do parku, lasu lub na łąkę.

Myśląc o tym, gdzie się oświadczyć, warto wziąć pod uwagę również domowe zacisze. Część panów dokonuje tego sam na sam z wybranką, dbając o romantyczny klimat całego wydarzenia. Z kolei miłośnicy tradycji proszą o rękę ukochanej w obecności jej rodziców. Zwyczaj ten, choć nie jest już tak powszechny jak dawniej, wciąż ma swoich zwolenników.

Pobyt w hotelu

Doskonałym rozwiązaniem na to, gdzie się oświadczyć, może być zaplanowanie wspólnego wyjazdu i pobytu w hotelu. Warto wybrać tu dobre miejsce o odpowiednim standardzie, który spełni oczekiwania i potrzeby obu osób. Najlepiej wcześniej zapoznać się z danym hotelem i sprawdzić pełną ofertę. Należy również dowiedzieć się nieco na temat ewentualnych dodatkowych atrakcji, takich jak możliwość zamówienia kwiatów czy szampana do pokoju, zjedzenia na terenie budynku dobrej kolacji, skorzystania z basenu czy SPA, itp.

Na pewno warto zainteresować się jednak nie tylko samym hotelem, ale również jego okolicą. Być może idealne miejsce oświadczyn znajdować się będzie gdzieś w pobliżu. Przykładem jest tu np. plaża nadmorska, górskie tereny, krajobrazy nad jeziorem, piękne lasy, zabytkowy zamek czy miejska starówka.

Zagraniczna wycieczka

Dla wielbicieli dalszych podróży istnieje sporo miejsc zagranicą, które doskonale sprawdzają się w przypadku zaręczyn. Co ważne – wiele z nich leży na naszym kontynencie, zatem wystarczy zarezerwować lot i wybrać się na weekend do wybraną lokalizację. Koszt takiej wyprawy nie jest duży, jednak warto pamiętać także o konieczności wynajęcia noclegu.

Gdzie zatem można się oświadczyć? Na pewno dobrym pomysłem są stolice Francji, Włoch, Hiszpanii czy Anglii. Część osób stawia również na Grecję, Skandynawię, Chorwację, a także popularną w ostatnich latach Islandię. Oczywiście nie trzeba ograniczać się jedynie do Europy. Świetną opcją na zaręczyny mogą okazać się Hawaje, Los Angeles, Dubaj, Kapsztad czy Tokio.