Skip to content Skip to footer

Jak poprawić wygląd skóry?

Piękna, świeża i gładka skóra to marzenie każdego z nas. Żadne kosmetyki ani preparaty drogeryjne nie przyniosą jednak tak spektakularnych efektów, jak zabiegi wykonywane w profesjonalnym gabinecie. Mikrodermabrazja i peelingi medyczne to główne sposoby radzenia sobie z rozmaitymi niedoskonałościami.

Na czym polegają zabiegi?

Zarówno mikrodermabrazja, jak i peelingi medyczne, to zabiegi, których głównym celem jest pozbycie się martwego naskórka. Dzięki temu nowa, świeża warstwa skórna zostaje szybko odkryta, a twarz (lub inna część ciała) znacznie zyskuje na wyglądzie. Wymienione sposoby różnią się jednak nieco od siebie. Mikrodermabrazja Katowice cieszy się dużym uznaniem z uwagi na prosty, nieinwazyjny przebieg. Osoba wykonująca taki zabieg posługuje się odpowiednio dobraną głowicą (np. z diamentami czy tlenem) i za jego pomocą ściera naskórek z powierzchni skóry, bez wnikania wgłąb.

Inaczej sprawa wygląda, jeśli w grę wchodzą peeling chemiczny katowice. Tu już zastosowane są preparaty o mocnym, chemicznym działaniu. Z reguły są to różnego rodzaju kwasy, które mogą dostać się do znacznie głębszych warstw niż w przypadku mikrodermabrazji. Przykładem może być choćby kwas kawowy, pirogronowy czy migdałowy. Oczywiście niezwykle ważne jest, by środek dostosować do potrzeb skóry danego pacjenta. Specjalista wykonujący peelingi medyczne musi zatem dokonać szczegółowej obserwacji i oceny stanu cery klienta.

Dla kogo?

Peelingi medyczne i mikrodermabrazja Katowice to zabiegi polecane osobom, których skóra wymaga naprawy i regeneracji. Chodzi tu przede wszystkim o zmiany związane z trądzikiem, widoczne przebarwienia (piegi, ślady po niedoskonałościach), nieestetyczne blizny i bruzdy, a także zmarszczki. Jeśli zatem chce się uzyskać skórę wyraźnie odmłodzoną, gładszą, świeższą, oczyszczoną, z naturalnym blaskiem – warto skorzystać z takich zabiegów. Oczywiście istnieją przeciwwskazania, o których z pewnością poinformuje specjalista. Mikrodermabrazja i peelingi medyczne Katowice nie są wykonywane u osób ze świeżymi ranami i uszkodzeniami skóry oraz różnorodnymi, cięższymi chorobami dermatologicznymi. W takich wypadkach konieczna jest konsultacja z lekarzem i zastosowanie odpowiedniej terapii. Peelingi medyczne nie są wskazane również u kobiet w ciąży lub matek karmiących.