Skip to content Skip to footer

Profesjonalne biuro rachunkowe Katowice

Wiele firm poszukuje profesjonalnych biur rachunkowych, którym może zlecić obsługę firmy w zakresie księgowości. Za takie zadania odpowiadają biura rachunkowe Katowice mogą korzystać z ich usług, decydując się zarówno na samą obsługę finansową, jak i prowadzenie pełnej księgowości wraz z reprezentowaniem firmy przed urzędnikami Urzędu Skarbowego.

Czym się zajmuje biuro rachunkowe Katowice


Zlecając biurom rachunkowym księgowości Katowice, a dokładniej przedsiębiorcy działający na terenie miasta, doskonale wiedzą, jakich usług się spodziewać. Wiele firm, zwłaszcza jednoosobowych lub prowadzących działalność na uproszczonych zasadach, zleca księgowym zatrudnionym w biurach rachunkowych pełną księgowość Katowice pod względem liczby prowadzonych przedsiębiorstw nie odstają od innych miast, większe natomiast są tutaj obroty, jakie księgowi muszą rozliczać i prowadzić w księgach rachunkowych. Oprócz prowadzenia ksiąg finansowych i rozliczania produkcji oraz sprzedaży wiele biur rachunkowych w Katowicach oferuje dodatkowe usługi z zakresu prowadzenia rozliczeń z pracownikami czy też obejmujących reprezentację klienta przed organami skarbowymi.

Nie tylko księgowość


Choć biuro rachunkowe z Katowic kojarzy się dość szybko z prowadzeniem księgowości, to zatrudnieni w nim pracownicy oferują również dodatkowe usługi. Księgowi mogą dokonywać rozliczeń rocznych, zarówno wystawiając PIT pracownikom, jak i dokonując pełnego rozliczenia rocznych przychodów, z jakich pracownik musi się rozliczyć przed fiskusem. Wiele firm decyduje się, aby biuro rachunkowe Katowice prowadziło także wszelkie rozliczenia z pracownikami. W tym zakresie biuro rachunkowe nalicza wynagrodzenia, ale również odprowadza należne składki na rzecz organów ubezpieczeniowych oraz odprowadza naliczony i należy podatek. Wiele biur rachunkowych przejmuje na siebie ciężar prowadzenia całej dokumentacji kadrowej, z profesjonalnym prowadzeniem kart pracy oraz teczek pracowniczych. W tym zakresie przedsiębiorstwa muszą jednak doprecyzować kwestie dotyczące archiwizacji i przechowywania dokumentacji pracowniczej, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Wybierając biuro rachunkowe Katowice muszą podjąć jeszcze jedną decyzję, tym razem związaną z dostarczaniem dokumentacji do prowadzenia księgowości oraz rozliczeń. W niektórych biurach rachunkowych mogą być wskazani pracownicy, odpowiedzialni za kontakt oraz terminowe otrzymywanie dokumentacji od przedsiębiorcy, w innych z kolei za terminowość składania dokumentów odpowiada sam przedsiębiorca.