Skip to content Skip to footer

Manicure do wykonania w domu

Piękne i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety, bywa, że potrzeba sporo czasu na to, aby móc perfekcyjnie zadbać o paznokcie, niezbędne mogą też być regularne wizyty u kosmetyczki. A jednak, lakiery hybrydowe dają nam możliwość wykonania idealnego manicure w warunkach domowych i nie jest to wcale takie trudne.

Lakiery hybrydowe i ich niesamowita trwałość

To, co wyróżnia lakiery hybrydowe znanych producentów to ich wyjątkowa trwałość. Za pewne niejednokrotnie miałyśmy do czynienia z sytuacją, kiedy używając zwykłych lakierów jednego dnia, już następnego pojawiły się odpryski, lakier się kruszył lub zmatowiał. A przecież są lepsze zajęcia niż bezustanne malowanie paznokci po to, aby mogły się dobrze prezentować. Receptą na to jest manicure hybrydowy, który utrzymuje się na paznokciach około 2 tygodnie i przez cały czas wygląda wspaniale.
Warto także zauważyć, że lakier hybrydowy tworzy na płytce paznokcia grubą powłokę, utwardza paznokcia i nie ma mowy o żadnych odpryskach. Zazwyczaj trzeba go zdjąć dopiero w momencie, kiedy pojawia się już duży, nieestetycznie wyglądający odrost paznokcia.

Manicure, który wykonasz w domu

Większość lakierów hybrydowych trzeba warstwa po warstwie utwardzać w specjalnej lampie UV. Aby móc rozpocząć przygodę z tymi lakierami najlepiej na starcie zakupić taką właśnie lampę. Jej koszt zaczyna się od około 50 zł, a może się skończyć na kilkuset złotych, jest to jednak wydatek jednorazowy.

Nakładanie lakieru na uprzednio spiłowane i przygotowane paznokcie wcale nie jest trudne. Jednak, oprócz kolorowego lakieru warto zastosować także bezbarwny lakier bazowy. Następnie możemy umieścić na paznokciu 2 – 3 warstwy lakieru kolorowego, a następnie całość wykończyć lakierem typu top coat. Doda on całości niesamowitego połysku.

Dlaczego warto wybierać lakiery znanych marek?

Największą zaletą hybrydy jest jej trwałość. Aby faktycznie móc ją uzyskać trzeba postawić na lakiery dobrej jakości. W przeciwnym razie poświęcimy sporo czasu i energii na wykonanie manicure, a może się okazać, że już następnego dnia wszystko się odklei i po prostu odpadnie z paznokcia.

Na szczęście, lakiery tego typu są coraz łatwiej dostępne i coraz częściej można je też kupić nie tylko w sklepach internetowych, ale i stacjonarnych. Bardzo zachęcająca jest też ich bogata kolorystyka, liczne kolory odblaskowe, brokatowe, a nawet metaliczne.

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl