Skip to content Skip to footer

Jak przesłać paczkę z Irlandii?

Przesłanie paczki z Irlandii do Polski nie zawsze jest łatwym zadaniem. Istnieje wiele ograniczeń dotyczących zarówno wymiarów, jak i maksymalnej wagi przesyłki, które znacznie utrudniają sprawę. Warto jednak wiedzieć, że istnieją też inne możliwości – czasem sporo tańsze, czasem bezpieczniejsze, a czasem po prostu pozwalające na przesłanie więcej. Warto się z nimi zapoznać.

Kurier Irlandia Polska – dlaczego warto skorzystać?

Korzystając z usługi takiej jak kurier Polska Irlandia (a także przesyłając paczkę kurierem Irlandia Polska) warto pamiętać o podstawowych kwestiach. Po pierwsze – istnieją różne firmy kurierskie, których usługi mogą się znacznie pomiędzy sobą różnić. Duże, działające międzynarodowo i znane wszystkim doskonale firmy kurierskie miewają często podobne ograniczenia, jak tradycyjne przesyłki pocztowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się więc mniejsze firmy lokalne, przy pomocy których można przewieźć więcej i taniej. Kursy kurierskie Irlandia Polska takich firm odbywają zazwyczaj raz, albo kilka razy w tygodniu, po ustalonych trasach, zorganizowanych w taki sposób, by obsłużyć jak największą część kraju. Kontaktując się z firmą, która oferuje usługę, jaką jest kurier irlandia polska można niejednokrotnie umówić się na odbiór paczki spod drzwi własnego domu i dostarczenie jej pod konkretny adres.

Kurier Polska Irlandia to nie wszystko – jakie jeszcze mamy możliwości?

Oczywiście, jeżeli nie chcemy korzystać z tradycyjnej poczty, czy dużych form kurierskich to możliwości jest jeszcze więcej. Czasami może być na przykład możliwe przesłanie przesyłki autobusem przewożącym pasażerów – oczywiście za stosowną opłatą. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy przewoźnicy dają taką możliwość, a nadanie przesyłki każdym kursem nie zawsze będzie możliwe. Czasem – w przypadku niewielkich przesyłek, można spróbować dogadać się z kierowcą danego busa, jednak doświadczenie pokazuje, że w ten sposób nigdy nie mamy gwarancji, że faktycznie uda się ją nadać. Inną metodą jest skorzystanie z licznych ofert kierowców, którzy na linii Irlandia Polska podróżują własnymi samochodami. Za ustaloną z góry opłatą można umówić się na dostarczenie przez nich przesyłki do kraju. Wiele osób ma jednak uzasadnione zastrzeżenia, co do faktycznego bezpieczeństwa tego rodzaju przesyłek.