Skip to content Skip to footer

Jak się pozbyć opornego tłuszczu z brzucha, ud czy podbródka?

Odchudzanie polegające na zdrowej diecie o ujemnym bilansie kalorycznym oraz aktywności fizycznej, zazwyczaj pomaga osiągnąć zadowalające rezultaty na wadze oraz kiedy patrzymy w lustro. Czasem bywa jednak tak, że tłuszcz w niektórych miejscach nie chce zniknąć i nie pomogą standardowe działania. Wtedy zaczynamy szukać innych opcji.

Liposukcja, a może coś innego?

Miejsca, takie jak podbródek, uda, plecy czy brzuch często wyglądają nieładnie mimo naprawdę intensywnego odchudzania. Czasami do idealnego efektu brakuje dosłownie kilku centymetrów w obwodzie mniej. To znacznie poprawia wygląd. Każdy z nas bowiem chce się pozbyć tak zwanej drugiej brody lub móc pochwalić się płaskim brzuchem na plaży.

Czy rozwiązaniem jest tylko liposukcja, czyli zabieg inwazyjny, po którym czeka nas bolesna rekonwalescencja, a nawet mogą pojawić się powikłania? Okazuje się, że w zamian za to można skorzystać z czegoś znacznie bezpieczniejszego i nowocześniejszego, czyli laseroterapii.

Laserem w tłuszcz

Wiązka odpowiednio dobranego lasera może skutecznie rozbijać komórki tłuszczowe na mniejszych i większych obszarach skóry. Oczywiście zwykle nie wystarczy jeden zabieg, jednakże nawet po nim widać zachęcające rezultaty. Co prawda laseroterapia powoduje pewien dyskomfort, jednakże jest on znacznie mniejszy niż w przypadku odsysania tłuszczu kaniulą.

W zasadzie po zabiegu laserem można mieć tylko delikatne dolegliwości jak zaczerwienienie czy opuchlizna, które znikają już po około dwóch dobach. Laseroterapia jest także metodą dość przystępną cenowo w porównaniu z liposukcją. Ilość zabiegów dobierze lekarz medycyny estetycznej i będzie mógł po każdym z nich ocenić efekt oraz zweryfikować to, czy trzeba wykonać mniej czy więcej przyłożeń lasera. Dla kogo jest przeznaczony taki zabieg?

Usuwanie miejscowego otłuszczenia

Laserem usuwa się tylko miejscowe pozostałości tłuszczu, na które nie zadziałała dieta ani ćwiczenia. Ta metoda nie nadaje się do odchudzania dla osób otyłych czy też z dużą nadwagą.

Jest przeznaczona dla osób, które mają wagę prawidłową, ewentualnie kilka kilogramów nadwagi. Laser służy bowiem do modelowania sylwetki, a nie walki z nadprogramowymi kilogramami. Po zabiegach nie zmienia się waga, a obwody ciała.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki