Skip to content Skip to footer

W jaki sposób zaaranżować oświetlenie w domu?

Wybór odpowiedniego oświetlenia w domu lub mieszkaniu nie jest zadaniem prostym. Jego skomplikowanie wynika choćby z konieczności dostosowania poszczególnych produktów do danego wnętrza w zakresie jego wyglądu oraz pełnionej funkcji. Ma to szczególne znaczenie na przykład w jadalni, a szeroka oferta dostępnych produktów na pewno nie ułatwia dokonania wyboru.

Czym należy kierować się podczas wyboru oświetlenia do domu?

Kupując lampy pokojowe zawsze należy mieć na uwadze konieczność zapewnienia odpowiedniej ilości światła. Ponadto, wybierając Lampy pokojowe wiszące warto zwrócić uwagę na produkty, które nadadzą wnętrzom przytulny klimat.

Lampy pokojowe do przedpokoju

Choć z reguły przedpokój nie jest traktowany jako stricte pokój, wymaga on również prawidłowego oświetlenia. Z uwagi na to, że jest on pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą goście musi on stanowić wnętrze reprezentacyjne. Jest zatem swoistą wizytówką gustu właścicieli i wymaga odpowiednich dekoracji, takiej jak choćby lampy pokojowe wiszące w postaci efektownego żyrandola z ozdobnymi abażurami. W przypadku nowoczesnych wnętrz warto postawić na oryginalne produkty, takie jak choćby minimalistyczne lampy z dużymi żarówkami bez kloszy.

Lampy pokojowe do kuchni i jadalni

W nowoczesnym budownictwie często stosowanym rozwiązaniem są aneksy kuchenne. Odrębne funkcjonalnie przestrzenie muszą być zatem wydzielone nie za pomocą ścian lecz przy użyciu odpowiedniego oświetlenia, w tym lamp pokojowych wiszących. Aby uzyskać spójne stylistycznie i funkcjonale pomieszczenie zwykle pojedyncza lampa pokojowa umieszczana jest w obrębie kuchni, natomiast lampa pokojowa wisząca wielopunktowa nad stołem w części jadalnej. Taka konsekwencja w wyborze oświetlenia czyni je bardzo eleganckim.

Lampy pokojowe do salonu

W salonie, w którym nie została wydzielona typowa jadalnia lampa pokojowa wisząca może być umieszczona na suficie centralnie lub nad stolikiem kawowym. Poza lampą wiszącą pokojową zwykle w salonie umieszczane są dodatkowe źródła światła, które sprzyjają oglądaniu telewizji lub czytaniu książek.

Lampy pokojowe do sypialni

W sypialni pożądane jest delikatne i subtelne oświetlenie. Efekt taki może być osiągnięty za sprawą lampy pokojowej wiszącej w formie ozdobnego żyrandola.

Lampy do pokoju dziecka

Lampy pokojowe wiszące przeznaczone do dziecięcych pokoi powinny dostarczać dużą ilość światła, a jednocześnie nie powinny razić w oczy. Warto zatem rozważyć zakup lamp pokojowych z kolorowymi i zabawnymi kloszami.