Skip to content Skip to footer

Jak stare zamienić w nowe – lampy z mosiądzu

Jednym z najbardziej popularnych obecnie trendów w dziedzinie wystroju wnętrz jest minimalizm. Zakłada on jasną kolorystykę pomieszczeń, a także rezygnację ze wszelkich zbędnych dodatków. Pomieszczenia urządzone w ten sposób są może i nowoczesne, jednak pozostają dosyć surowe. Na przeciwnym biegunie leży tradycyjny wystrój wnętrz, którego nieodłącznym elementem są żyrandole z mosiądzu.

Moda na stare powraca

Minimalizm powoli będzie musiał zejść z piedestału, gdyż z roku na rok rośnie zainteresowanie wystrojem wnętrz jaki panował we wcześniejszych epokach. Można to poznać chociażby po tym, że coraz więcej osób kupuje lampy z mosiądzu, które na kilka ostatnich lat odeszły w zapomnienie. Lampy mosiężne to przepiękny wyrób, który idealnie sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Stylowe żyrandole z mosiądzu dodają powagi i elegancji salonowym wnętrzom, zwłaszcza w połączeniu ze szkłem czy kryształami.

Okazja dostępna na bazarze

Jeżeli ktoś lubi poświęcać czas na renowację starych przedmiotów, a dodatkowo posiada umiejętności, które mu na to pozwalają, to na niewielkich bazarach można znaleźć prawdziwe perełki jeżeli chodzi o lampy z mosiądzu. Często są one co prawda w dosyć kiepskim stanie, jednak można je dostać dosłownie za kilka złotych. Sporo czasu i pieniędzy trzeba później włożyć w ich renowację, ale chcąc osiągnąć niesamowity efekt, to zdecydowanie warto. Taką lampę trzeba w pierwszej kolejności dokładnie odczyścić aby zobaczyć jej pierwotną strukturę. Dostępne są gotowe środki przeznaczone do czyszczenia mosiądzu, można też poszukać przepisu na stworzenie domowego preparatu.

Coś dla mniej cierpliwych

A co jeżeli ktoś pragnie mieć elegancko urządzony salon, którego zwieńczeniem będą lampy mosiężne, a nie ma ani czasu ani tym bardziej ochoty na to by na pchlich targach szukać zakurzonych staroci? I dla takich ludzi znajdzie się proste rozwiązanie! Sklepy z oświetleniem odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie wprowadzają do swojej oferty szereg mosiężnych produktów. Dostępne są chociażby mosiężne żyrandole, których przeznaczeniem jest oświetlanie przestronnych salonowych powierzchni, a także niewielkie mosiężne plafony, które doskonale oświetlą niewielki przedpokój. Kupno mosiężnej lampy to powrót do stylowych korzeni, który sprawdza się w coraz większej ilości domów.