Skip to content Skip to footer

Masaż na odchudzanie – czy to faktycznie działa?

Odchudzanie, które nie wymaga ani przechodzenia na specjalną dietę, ani zamiany wieczornego maratonu filmowego na maraton biegania – która z nas o tym nie marzy? Stąd właśnie bierze się popularność wszelkich metod na utratę wagi bez wysiłku. A jak to jest z masażem? Przyjrzyjmy się sprawie na jego przykładzie.

Czy masaż odchudzający to bajka?

Wydaje Ci się, że znacznie lepiej wyglądałaś w zeszłym roku, gdy ulubione spodnie nie wykazywały dziwnej tendencji do rozpinania się przy siadaniu? A może w zasadzie jesteś zadowolona ze swojej figury, ale już planujesz, jak szybko spalić kalorie, których nie zamierzasz liczyć w nadchodzące święta? Genialnych pomysłów na odchudzanie jest bez wątpienia tak wiele, że mogłabyś wypróbowywać je całe życie.

Niestety to, co zdecydowanie działa – sprawdzone naukowo! – jest tak samo banalne, jak rozczarowujące. Odchudzanie przyniesie sukces, jeśli zastosujesz starą, dobrą zasadę – trochę więcej ruchu, trochę mniej kalorii. Czy to znaczy, że wizyta w salonie masażu w Warszawie, którą planowałaś, do niczego Ci się nie przyda? To nie tak – twoje ciało na pewno z niej skorzysta, ale w inny sposób.

Jak to jest – odchudza czy nie?

Określenie „masaż odchudzający” to przykład wyjątkowo skutecznego posunięcia marketingowego. Bo kto nie chciałby schudnąć, odwiedzając salon masażu w Warszawie, by na wygodnym stole poddać się odprężającym zabiegom masażysty? Prawda wygląda tak, że precyzyjny, dobrze wykonany masaż faktycznie może pomóc w uzyskaniu wymarzonej figury. Jednak liczba kalorii, którą spalisz podczas takiego zabiegu, będzie zdecydowanie zbyt mała, by mógł on zostać nazwany odchudzaniem.

Wiele popularnych typów masażu, które oferuje chociażby profesjonalny salon masażu w Warszawie, może ułatwić usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Co za tym idzie, pobudzone zostanie krążenie, a skóra w miarę czasu zacznie odzyskiwać sporo jędrności. Za pomocą masażu możesz także przyspieszyć redukcję cellulitu, który niekiedy potrafi zepsuć humor daleko bardziej, niż kilka nadprogramowych kilogramów.

Czy warto poddać się „masażowi odchudzającemu”?

Zdecydowanie tak! Ale pamiętaj, że warunkiem wstępnym, który pozwoli Ci naprawdę cieszyć się efektami takich zabiegów, jest podejście do nich z otwartym umysłem i bez nadmiernych oczekiwań.

Marzenia na temat idealnej sylwetki czy umięśnionego ciała to nic złego. Jeśli stanowią dla ciebie pozytywną motywację, by zmienić nawyki żywieniowe albo włączyć do planu tygodniowego więcej ruchu, to wspaniale, że się nimi inspirujesz!

Pułapka kryje się gdzie indziej, a niesprawdzone opinie na temat masażu odchudzającego, które krążą w Sieci, doskonale ją ilustrują. Jeżeli na poważnie planujesz odchudzanie, nie przekreślaj swojego celu już na starcie poprzez trwanie przy nierealistycznych oczekiwaniach wobec rzeczywistości.