Skip to content Skip to footer

Jak zabrać się za remont mieszkania?

Remont mieszkania jest zagadnieniem, które dotyczy każdego właściciela mieszkania w kamienicy lub bloku, a także posiadacza własnego domku w luźnej zabudowie bądź szeregowej. I o ile niewielkie remonty związane z odświeżeniem ścian można wykonać we własnym zakresie, o tyle kapitalny remont lokalu warto zlecić wyspecjalizowanej firmie remontowej.

Remonty na Śląsku

Śląskie lokale mieszkalne i użytkowe remontuje się zdecydowanie częściej niż te z reszty kraju i żadna firma wykonująca usługi remontowe w Katowicach i innych miastach aglomeracji górnośląskiej nie może narzekać na brak zleceń. Taka sytuacja spowodowana jest przede wszystkim dużym zanieczyszczeniem powietrza, które wpływa zarówno na szybsze brudzenie się ścian, niszczenie elewacji narażonych na szkodliwe działanie związków chemicznych znajdujących się w powietrzu jak i na korodowanie elementów metalowych. Równie ważną przyczyną częstych remontów jest występowanie szkód górniczych. Zatem spora część firm wykonujących usługi remontowe w Katowicach nastawiona jest właśnie przede wszystkim na eliminację skutków szkód górniczych oraz innych specyficznych dla Górnego Śląska problemów budowlanych.

Zakres prac remontowych

Umawiając się z firmą świadczącą usługi remontowe na Śląsku warto dokładnie sprawdzić, jakie prace wykonuje i z jakimi fachowcami współpracuje, by w newralgicznym momencie remontu nie okazało się, że trzeba zamówić usługę u innego wykonawcy, co nie tylko podniesie koszty remontu, ale także przesunie w czasie zakończenie prac w mieszkaniu.Najlepszym wyjściem jest zlecić kompleksowy remont pomieszczeń mieszkalnych sprawdzonym i polecanym pracownikom, a na czas trwania usług remontowych wyprowadzić się z zajmowanego lokalu do krewnych lub znajomych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu firma wykonująca całościowy remont będzie miała dostęp do wszystkich pomieszczeń w domu jednocześnie. Pozwoli to na szybszą i dokładniejszą realizację zlecenia, w tym wymianę skorodowanej i zakamieniałej instalacji wodnokanalizacyjnej, demontaż i wymianę podłóg z płytek i wypaczających się paneli podłogowych, wreszcie usunięcie skutków szkód górniczych na ścianach, nałożenie gładzi tynkowej oraz malowanie lub tapetowanie ścian, czasem konieczna jest także wymiana okien lub wykonanie poprawek stolarki okiennej. Do tak wyremontowanego mieszkania można wstawić nowe, modne meble, zamówić wyposażenie kuchni na wymiar, a następnie przez kilka kolejnych lat cieszyć się pięknie wyglądającym wyremontowanym i odświeżonym mieszkaniem.