Skip to content Skip to footer

Uniwersalne wyposażenie gastronomii – płyny do czyszczenia… wszystkiego

Nietrudno odnieść wrażenie, że w przypadku profesjonalnych i specjalistycznych zastosowań, rozwiązania uniwersalne nie zawsze się sprawdzają. Niemniej wyposażenie gastronomii w uniwersalne środki czyszczące, zawsze wiąże się z wieloma korzyściami. Niektóre z nich naprawdę zdają egzamin i to niezależnie od tego, do czego się je wykorzystuje.

Płyny alkaliczne, płyny uniwersalne

Uniwersalne płyny czyszczące mają najczęściej postać produktów alkalicznych. Oznacza to, że ze względu na ich strukturę i skład, doskonale radzą sobie one z tłuszczami i innymi, trudnymi do usunięcia pozostałościami jedzenia. Płyny te są zwykle przeznaczone do zmywarek, ale ze względu na ich skoncentrowany skład, mogą być one stosowane również do czyszczenia powierzchni użytkowych.

Co więcej – część z nich przeznaczona jest do stosowania zarówno w zmywarkach gastronomicznych, jak i przemysłowych. Wystarczy tylko dodać je do wody (w zmywarkach istnieje dla nich miejsce), by następnie za ich pomocą usunąć praktycznie wszystkie zabrudzenia.

Twarda czy miękka – to nie ma znaczenia

Wyposażenie gastronomii w uniwersalne płyny do czyszczenia ma sens jeszcze ze względu na ich skuteczność, zarówno w wodzie miękkiej jak i twardej. Nie da się ukryć, że prowadząc tak rozbudowany biznes, skupianie się na twardości i jakości wody nie zawsze ma sens. Nic więc dziwnego, że często stosuje się środki uniwersalne.

Bardziej istotny jest sposób rozcieńczenia takiego koncentratu. Z reguły wystarczy podać zaledwie 3 – 5 mililitrów płynu na litr wody, by uzyskać odpowiedni efekt czyszczenia. Zdarza się jednak, że konieczne jest wprowadzenie znacznie bardziej skondensowanego roztworu, dzięki któremu łatwiej będzie można usunąć bardziej wymagające zabrudzenia.

Profesjonalne czyszczenie powierzchni

Uniwersalne płyny do stosowania w zmywarkach, mogą być wykorzystywane również w usuwaniu zabrudzeń z różnych powierzchni. Mowa tu zwłaszcza o powierzchniach szklanych i plastikowych, które – co oczywiste – powinny być w pełni odporne na działanie zawartych w preparacie alkaliów.

Reasumując, płyny czyszczące to podstawowy element wyposażenia gastronomicznego. Nie tylko zapewniają one odpowiedni poziom czystości, ale pomagają też w utrzymaniu określonego stopnia higieny, niezbędnego w pracy wybranej kuchni.

Wyposażenie gastronomii znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl.