Skip to content Skip to footer

Piekarnik elektryczny retro dwa w jednym

Piekarnik elektryczny, na przykład piekarnik elektryczny retro, to podstawowy sprzęt AGD, który obecny jest w każdej kuchni. Dzięki piekarnikowi możliwe jest wyczarowanie pachnących ciast, soczystych mięs czy pysznych zapiekanek. Z tego też względu przed zakupem najlepszego piekarnika warto zastanowić się, jaki będzie idealnie sprawdzał się w naszej kuchni.

Jakie zalety ma piekarnik elektryczny retro?

Piekarnik elektryczny można kupić albo w wersji wolnostojącej albo do zabudowy, a wszystko zależy od tego w jakim miejscu w kuchni chcemy go postawić. Ponadto, dostępne są piekarniki elektryczne, które są najbardziej popularne, ale też znajdziemy te zasilane gazem.

Wybierając najlepszy piekarnik warto zastanowić się nad częstotliwością jego użytkowania, ponieważ wtedy znaczenie będzie miało to, czy jest on zasilany prądem czy gazem. Wśród piekarników elektrycznych retro warto wybierać takie, które będą wyposażone w nowoczesne funkcje, w tym w termoobieg, który jest odpowiedzialny za szybkie i równomierne pieczenie, zapewniając też że temperatura utrzymuje się na stałym poziomie w całym piekarniku. Na pewno świetną funkcją jest też tak zwane samoczyszczenie czy opcja termosondy, czyli tak zwany elektroniczny termometr, dzięki któremu można zmierzyć wewnętrzną temperaturę dania. Chodź piekarnik elektryczny retro prezentuje się bardzo ciekawie we wnętrzach, to jednak nie należy skupiać się tylko na jego wyglądzie, ponieważ jego funkcjonalność będzie decydować o tym, czy będziemy z niego zadowoleni.

Nowoczesne połączenia w piekarnikach

Zakup piekarnika elektrycznego w stylu retro nie oznacza, że trzeba rezygnować z nowoczesnych funkcji. Styl retro charakteryzuje się połączeniem nowoczesności z tradycją oraz specyficznym wzornictwem z lat 50. i 60., z tego też względu możemy być pewni, że producenci piekarników elektrycznych retro zadbali o jak najwyższą funkcjonalność. Jedną z bardzo nowoczesnych funkcji jaką oferują producenci piekarników jest piekarnik elektryczny z mikrofalą. Ten modal cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ jest to urządzenie dwa w jednym. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzamy nie tylko miejsce w kuchni, ale stawiamy na funkcjonalność oraz pozwalamy ograniczyć wydatki.

Piekarnik elektryczny retro znajdziesz w ofercie Lofra.pl.