Skip to content Skip to footer

Jaki sztucer leworęczny wybrać?

Porządna broń myśliwska powinna być nie tylko bardzo wygodna w użytkowaniu, ale również niezawodna i celna. Wielu myśliwych zwraca szczególną uwagę także na walory estetyczne, które wbrew pozorom odgrywają bardzo ważną rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jaki sztucer leworęczny warto wybrać w pierwszej kolejności i gdzie można go kupić w przystępnej cenie.

Uniwersalne sztucery myśliwskie

Dla osób początkujących najlepszym wyborem będą oczywiście uniwersalne sztucery myśliwskie. Niezawodna broń kombinowana jest najkorzystniejszym wyborem dla tych osób, które nie wiedzą do końca, na jakie zwierzęta chcą polować w niedalekiej przyszłości. Osoby, które chcą strzelać z dłuższych odległości mogą śmiało postawić na kule. Osoby, które interesują z kolei strzały na niewielki dystans, mogą śmiało postawić na popularny śrut. Dzięki tej broni bez żadnego większego problemu, można polować na drobną zwierzynę, jak i również na zdecydowanie większe okazy.

Dedykowane sztucery myśliwskie

Osoby, które mogą pozwolić sobie na nieco większy wydatek mogą śmiało postawić na dedykowany sztucer leworęczny, który w swojej klasie i w swojej cenie nie ma sobie równych. W Polsce większość myśliwych poluje przede wszystkim na grubą zwierzynę, dlatego też najlepszym wyborem będzie sztucer leworęczny z kalibrem od 7,62 do 9,3 mm. Jak powszechnie wiadomo im większy kaliber, tym zdecydowanie łatwiej jest powalić zwierzynę nawet przy niecelnym strzale. Większość leworęcznych sztucerów robionych jest na indywidualne zamówienie.

Gdzie można kupić porządny sztucer?

Nowy sztucer myśliwski nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też warto poszukać używanej broni. Na portalach aukcyjnych dostępnych jest wiele ofert typu sztucer myśliwski sprzedam, dzięki czemu szybko można odnaleźć interesującą nas broń. Niestety sztucery leworęczne są znacznie droższe od swoich klasycznych odpowiedników. Na porządnej broni nigdy nie warto jednak oszczędzać zwłaszcza, jak zamierza się sporo polować. Aukcje online są doskonałym wyborem nie tylko dla osób, które chcą kupić nową broń, ale także dla tych osób, które chcą pozbyć się starej broni, z której już dawno się nie korzysta. Wystawienie oferty typu sztucer myśliwski sprzedam jest najprostszym sposobem na pozbycie się starej broni. Warto także skorzystać z pomocy forów tematycznych.