Skip to content Skip to footer

Jakie obuwie na zimę?

Zima to bardzo charakterystyczna pora roku, która wymaga specjalnego przygotowania naszej garderoby. Niskie temperatury sprawiają, że naszym priorytetem staje się przede wszystkim ciepło i wygoda. Dlatego powinniśmy przede wszystkim odpowiednio dobrać obuwie na zimę. Odpowiednie buty to podstawa w zimne zimowe dni i wieczory. Jak dobrać odpowiednie obuwie na zimę? Oto kilka wskazówek?

Materiał

To najważniejsza kwestia podczas wyboru obuwia na zimę. Nie każdy materiał jest odpowiedni na zimę. Wiele rodzajów materiałów nie nadaje się do kontaktu z wodą i śniegiem, dlatego warto zastanowić się nad tym zanim zrobimy zimowe zakupy. Najlepszym rozwiązaniem będzie skóra naturalna. Oczywiście musi być odpowiednio zaimpregnowana, aby nie przepuszczała wody i była odporna na kontakt z solą, której dużo na chodnikach podczas zimy. Nieodpowiednim wyborem będzie obuwie zrobione z zamszu czy nabuku. Pomimo tego że jest to skóra to nie jest odporna na wilgoć i wodę. Obuwie z ekoskóry również może okazać się dobre, jednak jak wiadomo taka skóra ma zdecydowanie niższą jakość niż naturalna skóra.

Rodzaj obuwia

Zimą nosimy obuwie z wysoką cholewką, aby ogrzać nogi i zapobiegać wpadaniu śniegu do środka. Ze względu na wysokość buta również znaleźć możemy wiele fasonów. Typowo zimowym obuwiem są botki, trapery czy kozaki. Kozaki to najwłaściwsze i najczęściej kupowane obuwie zimowe, ponieważ dają najwięcej ciepła. Jednak jeśli zima nie obfituje w opady śniegu możemy również zdecydować się na botki. Kozaki występują również w wielu wersjach i krojach a ich różnorodność znajdziemy między innymi na stronie http://noevision.pl/dla_niej/kozaki.html

Kolor

To kwesta gustu i raczej dosyć sporna, jednak z reguły jasne buty nie będą odpowiednie na zimę. Śnieg i błoto powodują że obuwie szybko się brudzi, dlatego najlepiej jest wybrać spośród ciemniejszych kolorów, które są z reguły łatwiejsze w czyszczeniu i pielęgnacji. Oczywiście nie jest to żadna reguła i z powodzeniem możemy zakupić jasne obuwie zimowe. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Biorąc pod uwagę cechy zimowych dni i wieczorów warto zaopatrzyć się w odpowiednie na tę porę obuwie. Stawiając na ciepło, funkcjonalność i wygodę możemy być pewni że nie zmarzniemy podczas zimowych spacerów. Aby znaleźć idealne obuwie na zimę można zajrzeć również na stronę sklepu internetowego http://noevision.pl/dla_niej/kozaki.html.