Skip to content Skip to footer

Jakie oświetlenie awaryjne musi się znaleźć w każdym budynku?

Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne jest niezwykle ważne w każdym budynku, w którym na co dzień przebywają ludzie. Właściciele wielu miejsc muszą zadbać więc o to, by w odpowiedni sposób wyposażyć konkretne miejsca w obowiązkowe znaki, które wykonane są zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami i normami.

Jaki producent oświetlenia awaryjnego jest godny uwagi?

Klienci często nie wiedzą, gdzie kupić stosowne oprawy, które będą dobrze i solidnie wykonane i które można szybko i łatwo zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Na rynku istnieje dość sporo sklepów internetowych, jak i stacjonarnych, które w swojej ofercie posiadają tego typu asortyment. Jednak na wiele z nich trzeba bardzo uważać, gdyż towar nie do końca jest takiej świetnej jakości, jakby się wydawało na pierwszy rzut oka.

Coraz częściej zainteresowani, robią tego typu zakupy w sklepach internetowych. Producent oświetlenia awaryjnego na swojej bezpośredniej stronie posiada zazwyczaj szeroką ofertę znaków, tablic i oświetlenia, które spełnia wszystkie normy. Asortyment proponowany klientom wykonany jest zgodnie z obowiązującymi powszechnie przepisami. Klienci w takim miejscu mogą więc kupić odpowiednie oświetlenie drogi ewakuacyjnej, oświetlenie strefy otwartej oraz oświetlenie strefy wysokiego ryzyka.

Dobra jakość to podstawa

Klienci przede wszystkim chcą kupić oznakowanie, które posłuży im przez wiele lat. Tym bardziej, że takie oświetlenie musi być niezawodne i trwałe, gdyż tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy może okazać się niezastąpione w danej sytuacji. Stawiając na modele ledowe, klienci są pewni, iż będą one energooszczędne, a emitowane przez nich światło delikatne. Wielu producentów coraz częściej oferuje klientom nowoczesne rozwiązania związane z oświetleniem, które sprawdzają się nawet wtedy, gdy w budynku zostaje wyłączony prąd. Są to najbezpieczniejsze i godne uwagi modele, które dodatkowo charakteryzują się bardzo niską, przystępną ceną.

Ponadto, warto zwrócić uwagę na oświetlenie awaryjne zaprojektowane do montażu na ścianie lub na suficie. Zazwyczaj jest to stałe oświetlenie, przy którym nie ma możliwości sterowania wyłącznikiem. Są to modele ledowe – wodoodporne, ognioodporne, energooszczędne oraz bardzo trwałe. Co ciekawe, zadbano w nich także o design. Proste, eleganckie, biały oprawy świetne komponują się z każdym wnętrzem. Klienci nie muszą się obawiać, że po zamontowaniu takich opraw znacznie spadnie estetyka konkretnych pomieszczeń.