Skip to content Skip to footer

Jakie są domy modułowe?

Gotowe domy z paczki wystarczy tylko dowieźć na ich stałe miejsce i rozłożyć jak budowlę z klocków. Dzisiaj tego typu domy zdobywają coraz większą popularność. Wszystko to dlatego, że pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Ponadto domy modułowe projekty mają takie, że można je dopasować do każdego rodzaju lokalizacji.

Jakie są domy modułowe?

Dom z gotowych elementów jest dzisiaj odpowiedzią dla wielu osób na ich potrzeby. Przede wszystkim taki dom buduje się znacznie szybciej, aniżeli dom budowany metodą tradycyjną. Gotowe domy są ładne, estetyczne i funkcjonalne. Budowane są również za nieco mniejsze pieniądze, aniżeli domy zwykłe. Ponadto samo miejsce budowy jest czyste, nikt na placu budowy nie przeprowadza prac budowlanych w typie prac mokrych, zależnych od warunków pogodowych. Oczywiście najważniejszym aspektem jest także to, że Dom z prefabrykatów jest domem mobilnym, czyli takim, który daje pełną swobodę swoim mieszkańcom. Wszystko to dzięki temu, że można go postawić wszędzie tam gdzie nie ma żadnych innych domów. Charakterystyczne domy modułowe projekty mają takie, że idealnie można je wpasować w pejzaż górzysty, leśny, postawić na wzgórzu, czy w samym środku lasu.

Konstrukcja domów modułowych

Gotowe domy mogą być wykonane z keramzytobetonu lub drewna. Popularne są szkieletowe formy takich gotowych domów. Wtedy konstrukcja może być wykonana także ze stali. W zależności od rodzaju zastosowanego materiału, tego typu domy mają różne ocieplenia. Najczęściej jest to pianka poliuretanowa lub wełna mineralna. Takie domy w 90% wykonuje się w fabryce, dopiero po trzech miesiącach gotowe elementy są przewożone na plac budowy i tam poszczególne konstrukcje są ze sobą łączone.

Charakterystyka projektów domów modułowych

Dom z gotowych elementów charakteryzuje się ogromem drewnianych detali, przeszkleniami i ciekawym wzornictwem. To nie prawda, że dom z gotowych elementów musi być nudny i nijaki. Projekty takich domów są bardzo ciekawe, różnorodne, a co ważne są to domy proekologiczne.Z łatwością można wybrać taki projekt, który wpasuje się idealnie w działkę o nietypowych rozmiarach, kształcie czy dziwnej lokalizacji.