Skip to content Skip to footer

Jakie struny gitarowe?

Gitara jest instrumentem muzycznym, na którym gra mnóstwo osób, zarówno hobbystycznie, jak również profesjonalnie. Mnóstwo utworów muzycznych powstało z wykorzystaniem sprzętu muzycznego, w tym gry na gitarach, dlatego też warto jest poznać ich tajemnicę, która odgrywa znaczącą rolę na scenie muzycznej.

Przede wszystkim na wstępie, warto jest się zapoznać, o ile jeszcze nie znamy, z rodzajami gitar dostępnych w sprzedaży, dostępnych w najlepszych sklepach muzycznych. O ile klasyczna gitara jest znana praktycznie wszystkim, również mniej doświadczonym fanom muzyki, można ją zakupić na własny użytek za niewielkie pieniądze, to innego typu gitary są znane już mniejszej grupie fanów muzycznych.

Rodzaje gitar i strun

Oprócz klasycznej drewnianej gitary wyposażonej w struny gitarowe nylonowe, mamy również bardziej profesjonalne gitary o wyższym tonie, bardziej intensywnym dźwięku, o intensywniejszym drżeniu drewnianego „pudełka”. Są to gitary w komplecie ze strunami gitarowymi metalowymi, które są:
– trwalsze,
– solidniejsze,
– mocniejsze.

Gitara akustyczna, elektryczna, basowa a struny metalowe

Gitara akustyczna, elektryczna czy basowa bardzo często jest wykorzystywana do gry w zespołach rockowych i heavymetalowych. Struny nazwy metalowej, jak również wzmacniacze do gitar umożliwiają uzyskanie solidnego dźwięku. Mocnego uderzenia, które jest niezbędne w przypadku tworzenia mocnych kawałków muzycznych. Struny nazwy metalowej i nylonowej, to dwa rodzaje strun podstawowych, które oczywiście dzielą się na kolejne kategorie, w zależności od konkretnego typu gitary. Różnią się pomiędzy sobą grubością, długością, przeznaczeniem. Przy wyborze struny nazwy sprawdzamy na samym początku. W opisach mamy zawsze umieszczone informacje względem przeznaczenia strun gitarowych. Dopasowanie strun nie jest trudne, a dla osób doświadczonych nie ma nic prostszego niż dobór markowych, wysokiej jakości, solidnych i trwałych strun gitarowych.

Struny – źródło dźwięku w gitarach

Mówi się, że struny gitarowe są niejako źródłem dźwięku, jaki jesteśmy w stanie wydobyć z konkretnego typu gitary. Przy wyborze struny, warto patrzeć na jedną rzecz, a mianowicie na to, czy takie struny gitarowe posiadają dodatkową powłokę czy nie. Dlaczego? Taka powłoka struny jest w stanie przedłużyć jej użyteczność.