Skip to content Skip to footer

Komora lakiernicza kontra malowanie ręczne

Firmy zajmujące się malowaniem samochodów można podzielić na dwie grupy. Te, w których działanie takie jest prowadzone żmudnie i powoli, za to metodą ręczną oraz te, które działają szybko, obsługując wielu klientów i mając spory przebieg jeśli chodzi o liczbę samochodów, które mogą polakierować w ciągu doby.

Te ostatnie korzystają zazwyczaj z specjalnych technologii, takich jak kabiny lakiernicze, czy specjalne automaty do pokrywania samochodu warstwą farby. Sama szybkość wykonania tego typu pracy nie jest jedynym plusem, który z niej wynika, są również inne zalety, które sprawiają, że sterowana komputerowo kabina do lakierowania będzie lepszym wyjściem, aniżeli praca ręczna.

Przykładowo kwestia precyzji. Jeśli automat będzie dobrze skalibrowany, z pewnością pojazd obsługiwany w ten sposób będzie pomalowany znacznie dokładniej, w jednolity sposób. Pod tym względem zdecydowanie kabina lakiernicza bije na głowę zwykłe malowanie. No chyba, że robotnik ma naprawdę sporo czasu na tego typu działania, wtedy może do tego przysiąść i zrobić wszystko co do milimetra.