Skip to content Skip to footer

Kocie wyposażenie

Higiena czworonożnego pupila jest bardzo istotna. Dlatego jeśli opirekujemy się psem, koniecznie trzeba regularnie wyprowadzać go na spacer. Natomiast w przypadku kota, należy zapewnić mu kuwetę ze świeżym żwirkiem i piaskiem. Dzięki temu będzie miał on miejsce, w któym przyzwyczai się załatwiać swoje potrzeby, a tym samym oszczędzi resztę mieszkania.

Tu trzeba jednak pamiętać też o innych względach. Choćby przestrzeń, jaką kot będzie miał w kuwecie. Ale również, a moze przede wszystkim, by żwirek dla kota lub innego typu wypełnienie kuwety było odpowiednio często wymieniany. W innym razie kot w którymś momencie omze stwierdzić, że skoro w kuwecie już nie ma miejsca, to czas działąć na całym mieszkaniu. I teog właśnie lepiej uniknąć.

A żeby przed takim scenariuszem się uchronic najlepiej najzwyczajniej w świecie odpowiednio często wymieniać w niej zwirek dla kota, tak, aby miał czysto i schludnie. Zresztą podobna zasada dotyczy wszelkich innych kocich akcesoriów, jak choćby transporter dla kota, który musi być tak sporządzony, aby kot miał w nim tylko znajome zapachy, które lubi i aby było mu tam bardzo wygodnie.