Skip to content Skip to footer

Konserwatorzy wózków widłowych

Wózek widłowy jest niezbędną częścią wyposażenia każdej firmy, która produkuje towary masowo i transportuje je do swoich klientów. Bardzo dobrze sprawdza się podczas prac magazynowych przez siłę ciągu silnika, a także w przypadku dostania się do wyższych partii regałów. Niestety, ale wózki widłowe śląskie wymagają ciągłego serwisu. Kto może go dokonać?

Kim jest konserwator?

Wózki widłowe śląskie są serwisowane przez przeszkolony personel. Są to konserwatorzy, którzy po specjalistycznych kursach i egzaminach państwowych mają uprawnienia do wykonywania tego typu czynności.

Wózki widłowe serwis, który podchodzi rzetelnie do ich przeglądu ma w swoich szeregach takiego konserwatora, który po kursach może się wziąć za diagnozę oraz naprawę naszego wózka.
To osoba, która po walce z urzędnikami i specjalistycznym kursie wyrobiła sobie certyfikat. Tego typu szkolenia są zazwyczaj przeprowadzane przez duże firmy, ponieważ te sprawdzają się w tych kwestiach lepiej niż instytucje państwowe. Taki konserwator jest już przeszkolony z zasad higieny, bezpieczeństwa oraz zna przepisy prawne i może sporządzać raporty dotyczące jego działań. Zna oczywiście zasady użytkowania takich maszyn, co jest już oczywiste, zasady konserwacji. Nie wolno mylić uprawnienia konserwatora z uprawnieniami operatora. Nie są równoważne i konserwator nie może wsiąść do widlaka i na odwrót.

Wymagania na stanowisko konserwatora.

Jeżeli chcesz zostać konserwatorem, musisz być rzecz jasna pełnoletni. Należy także wykonać badania lekarskie, głównie dotyczących wzroku, ale nie tylko. Fajnie jest, jeżeli konserwator ma jednak uprawnienia na operatora. Ma wtedy lepszy ogląd na sytuację i wózki widłowe serwis, a także naprawa nie sprawiają już problemu. Najlepsi konserwatorzy mogą liczyć na wyższe stawki. Szczególnie, gdy jest w stanie doradzić klientowi wynajem wózków widłowych Katowice, to miejsce gdzie znajdziemy pełno firm oferujących tego typu usługi.

Do obowiązków konserwatora należy przestrzeganie zasad higieny pracy oraz bezpieczeństwa, do tego wszystkiego dochodzą wewnętrzne zasady oraz terminy, które narzuca firma. Należy postępować według wytycznych i sporządzać dokumentację techniczną, z której konserwator jest rozliczany.

Nie które firmy oferując wynajem wózków widłowych Katowice lub w innym mieście oferują także usługi konserwowania tego typu sprzętu. Sprzęt należy sprawdzać co najmniej raz na rok i warto mieć osobę, która jest obeznana w temacie i współpracuje z zaufaną firmą. W tego typu firmach konserwator może również znaleźć dobrze płatną pracę.