Skip to content Skip to footer

Kubki jednorazowe z przykrywką – logistyka sprzedaży napojów

Opakowania jednorazowe są ważnym elementem w masowej sprzedaży artykułów spożywczych, w tym napojów. Kubki jednorazowe z przykrywką używane w dystrybucji gorących napojów, a także kubki zwykłe bez wieczka mają szerokie zastosowanie ze względu na ich cechy oraz niską cenę.

Dlaczego kubki plastikowe są obecnie popularne?

Punkty handlowe, zajmujące się sprzedażą gorących napojów, szczególnie w miejscach, gdzie przewija się duża liczba klientów, wykorzystują kubki jednorazowe z przykrywką, które posiadają cechy termoizolacyjne.

Sieci stacji benzynowych, punkty kawiarniane w miejscach turystycznych, a także organizatorzy różnego rodzaju imprez masowych, jak koncerty, mecze czy biegi uliczne, chętnie sięgają po kubek plastikowy z pokrywką, aby gorące napoje kupowane przez konsumentów dłużej zachowały swoje walory smakowe, które w dużej mierze zależą od odpowiednio wysokiej ich temperatury.

Kubek plastikowy z pokrywką oprócz oczywistych walorów użytkowych, jest także doskonałym gadżetem reklamowym. Na ściankach umieszczane jest logo sprzedawcy oraz różnego rodzaju hasła marketingowe, które zapamiętane przez klienta mogą w przyszłości zaowocować lepszą sprzedażą produktu.

Do jakich odbiorców kierowane są różne modele kubków jednorazowych?

Mimo, że dla masowego sprzedawcy kubki plastikowe cena jest w zasadzie jednym z ważniejszych walorów tych naczyń przeznaczonych do porcjowania napojów, jednak także inne aspekty są brane pod uwagę przez projektantów tych jednorazowych pojemników. Są one projektowane z myślą o konkretnym odbiorcy, który będzie kupował napój.

Producenci opakowań jednorazowych różnicują swoje wyroby ze względu na wiek, zainteresowania odbiorcy, a także często dostosowują kształt i kolorystykę do okoliczności, w jakich one będą używane. Oczywiście kubki plastikowe cena, którą musi zapłacić odbiorca zależy od tego, na ile pracochłonna jest ich produkcja.

Ceny w jakich detaliczni sprzedawcy napojów zakupują plastikowe jednorazowe kubki są wliczane w finalną cenę dla klienta końcowego, dlatego od prestiżu sprzedawcy zależy jak one są zaprojektowane i wykonane. W bardziej eleganckich miejscach, jak kawiarnie czy restauracje kawa na wynos jest podawana w estetycznych kubkach z logo firmy, a ten sam napój kupowany w plażowym barze z reguły znajduje się w zwykłym białym kubku.