Skip to content Skip to footer

Kursy spadochronowe

Gdy zbliżają się urodziny bliskiej osoby, która lubi sporty ekstremalne i marzy o czymś, co będzie prawdziwym zastrzykiem adrenaliny, warto rozważyć kurs spadochronowy. Taki kurs mogą podjąć osoby dorosłe, które chciałyby nauczyć się skakać ze spadochronem. Poniżej garść informacji na ten temat.

Czym jest kurs spadochronowy?

Kurs spadochronowy to nic innego jak kurs, podczas którego człowiek uczy się, jak prawidłowo skakać ze spadochronem. Można zapisać się na taki kurs tylko i wyłącznie po to, aby zrealizować swoje marzenie i spróbować czegoś nowego. Można też pójść dalej o krok i kurs podjąć w celach zawodowych.

Podczas kursu odbywają się zarówno zajęcia czysto teoretyczne, jak też praktyczne. W części teoretycznej instruktorzy przekazują wiedzę dotyczącą teorii i instruują, w jaki sposób zachowywać się w powietrzu, aby czerpać z tego ogromną przyjemność i radość, a jednocześnie zachować maksimum bezpieczeństwa. Część praktyczna, jak sama nazwa wskazuje, to już skoki. Na początku odbywa się je w towarzystwie instruktorów, najczęściej dwóch. Później już w towarzystwie jednego. Wreszcie samodzielnie.

Czego uczysz się kursant na kursie spadochronowym?

Podczas zajęć praktycznych kursanci uczą się między innymi swobodnego spadania, stabilizacji lotu, wykonywania półobrotów, dzięki czemu mogą poruszać się w powietrzu bardziej swobodnie. To również ważny etap związany z nabieraniem odporności na stres, dzięki czemu spadochron zostanie otwarty w odpowiednim momencie.

Zwykle, aby zaliczyć taki.oodstawowy kurs spadochronowy trzeba nastawić się na około sześć do dziesięciu skoków. To zatem stosunkowo niewiele, szczególnie jeśli ma się wysoką motywację, uwielbia się adrenalinę i odrobinę przygód. Jeżeli właśnie z takim nastawieniem podejmuje się kurs spadochronowy, z pewnością zostanie on ukończony z ogromnym sukcesem.

Podstawowy kurs spadochronowy

Podstawowy kurs spadochronowy to tak naprawdę pierwszy etap. Później można kontynuować swoją naukę oraz przygody z lataniem, między innymi po to, aby w przyszłości samemu zostać instruktorem. Skoki spadochronowe są bardzo popularne i coraz więcej osób podejmuje tę przygodę, to zatem dosyć interesujący i dobrze płatny zawód z przyszłością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy PL Strefa Silesia.