Skip to content Skip to footer

Malowanie kontra tapetowanie

Prędzej czy później w każdym mieszkaniu zachodzi potrzeba przeprowadzenia remontu, zaś w jego trakcie niejednokrotnie jedną z częściej wykonywanych czynności jest malowanie ścian. Ale farby mają to do siebie, że trzeba je nałożyć równo. Co więcej – mają one określoną emisję, co może bardzo nie podobać się alergikom oraz osobom zwracającym uwagę nawet na drobne czynniki wpływające na zdrowie.

Jeśli jednak zamiast malowania farbami wybierze się wyklejanie tapet, to od razu mamy problem z głowy. Co prawda użyty klej też ma swoją emisję, ale w już wyremontowanym pokoju pozostanie on zakryty przez fototapety. No i mają one tę dodatkową zaletę, że można zamówić na nie jakiś wzór, czy to abstrakcyjny, czy też w postaci wielkiego zdjęcia, które będzie upiększać pokój.

Ciekawostką jest fakt, że istnieje coś takiego jak fototapety dla kuchni. Niektórych to w ogóle nie zdziwi, ale są i tacy, którzy poddają w wątpliwość sens stosowania takiego rodzaju pokrycia ściany w pomieszczeniu, które ze swej natury często jest wypełnione lekką wilgocią, czy to parującą z czajnika, czy unoszącą się nad garnkami z gotowanymi potrawami.

Jednakże tapety tego typu są nieco odporniejsze i mają trochę grubszy materiał – co dobrze załatwia sprawę. Z reguły różnią się również fakturą, która jest lepiej dostosowana do tego, żeby co jakiś czas ją przemyć – a to z pewnością w kuchni będzie często przydatne.