Skip to content Skip to footer

Misja: idealna torebka damska na lato

Idealna torebka damska musi być solidna, pasować do naszego charakteru, wygodna, pojemna, w odpowiednim stylu. Ba – tylko jak znaleźć taki ideał? Otóż sprawa jest o tyle prostsza, że do każdej kobiety pasować będzie inna modna torebka na lato. Warto zatem przejść przez kilka poniższych kroków, a bez wątpienia znajdziemy idealną torebkę damską.

Krok 1 : styl torebki

Przede wszystkim należy się zastanowić, jaką torebkę damską w zasadzie potrzebujemy. Jeśli jedziemy nad morze i nie mamy bardzo formalnej pracy, to świetnie sprawdzą się eleganckie damskie torebki wykonane z wikliny. Jeśli lato spędzamy w ważnej pracy, a urlop mamy w innym terminie, to dobrym pomysłem będą eleganckie damskie torebki ze skóry, wykonane w stylu orientalnym. Z kolei osobom przerzucającym się latem na bardzo artystyczny styl życia, z pewnością spodobają się torebki damskie w stylu boho – kowbojskim.

Krok 2: kolor

Jaki zaś kolor mają modne torebki na lato? Otóż tych barw wcale nie jest tak mało. Przede wszystkim warto na czas lata odrzucić klasyczną czerń. Eleganckie damskie torebki na lato znakomicie wyglądają w pustynnych beżach, brązach barwy miodu czy delikatnych, pastelowych odcieniach niebieskiego. W przypadku zaś torebek przeznaczonych na mniej oficjalne okazje szczególnie zaleca się ostre, mocne barwy, jak cytrynowy, malinowy, mocny niebieski, czy nawet zieleń.

Krok 3: kształt

A jakie torebki damskie wybrać pod kątem kształtu? Otóż ze względu na specyfikę pory roku, jaką jest lato, szczególnie dużą popularnością cieszą się torebki damskie typu shopper, czyli jednokomorowe, szerokie, z krótkimi ramionami, doskonałe do zakupów, schowania plażowych akcesoriów itd. Często także spotyka się modne torebki na lato wykonane na kształt koszyka czy kuferka, nieco podobne do tych, w których dawniej przechowywało się jedzenie na piknik. Oczywiście z mody także nie wychodzą listonoszki oraz specyficzne torebki – worki w artystycznym stylu. Generalnie jednak na lato odchodzi się od klasycznych aktówek czy innych bardzo oficjalnych kształtów i stylów.

Na koniec pamiętajmy o jednej, bardzo ważnej sprawie. Otóż torebka damska, którą kupujemy przede wszystkim ma pasować do nas – do naszego charakteru, do naszej garderoby. Nawet najmodniejsza torebka będzie wyglądała źle, jeśli nie będzie dobrana do reszty stylizacji.