Skip to content Skip to footer

Najczęstsze problemy z uzębieniem

Nieprawidłowości związane z zębami dotyczą znacznej części społeczeństwa. Ważne jest, aby w razie problemów jak najszybciej im przeciwdziałać. Leczenie takich dolegliwości jest ważne dla komfortu oraz ogólnego funkcjonowania całego organizmu.

Próchnica

Próchnica to zdecydowanie najczęstsze schorzenie związane z uzębieniem. Choroba dotyczy aż 90% naszych rodaków, a jej głównym objawem jest silny ból, pojawiające się na zębach plamy, a następnie powiększające ubytki. Centrum Stomatologiczne Szczecin codziennie przyjmuje wielu pacjentów z takimi problemami, oferując im bezbolesne i szybkie pozbycie się kłopotu. Oczywiście dokładny przebieg usuwania nieprawidłowości zależny jest od rodzaju i stopnia zaawansowania choroby. Dentysta Szczecin dokonuje profesjonalnych wypełnień ubytku, dzięki czemu ząb zostaje wyleczony, a ból i inne dolegliwości znikają. Warto pamiętać, by jak najszybciej po wykryciu problemu odwiedzić specjalistę.

Paradontoza

Mianem paradontozy określa się schorzenia przyzębia, czyli wszystkich elementów utrzymujących zęby, jak np. więzadła, kości, korzenie itp. Stomatolog Szczecin podkreśla, że głównym powodem takiej choroby jest brak właściwej higieny jamy ustnej, co powoduje odkładanie się kamienia nazębnego. W efekcie dochodzi do niszczenia kości, krwawień, obrzęków, wydzielania ropy. Wielu pacjentów odczuwa wówczas również nadwrażliwości uzębienia. Centrum Stomatologiczne Szczecin zajmuje się leczeniem takich chorób, które polega przede wszystkim na oczyszczaniu i pozbywaniu się zalegających elementów przy zębach i dziąsłach. Przypadek każdego pacjenta może być oczywiście inny, ale najczęściej stosowaną metodą jest zastosowanie terapii antybiotykowej, płukanek, maści. W trudniejszych sytuacjach dentysta Szczecin proponuje nieco bardziej inwazyjne zabiegi, które pozwolą na uratowanie i odbudowanie zaatakowanego chorobą zęba.

Stany zapalne

U ogromnej liczby pacjentów dużym problemem są różnorakie stany zapalne w obrębie jamy ustnej. Mogą one dotyczyć zarówno dziąseł, jak i miazgi zębowej. W pierwszym wypadku problem wywołany jest niewłaściwą dbałością o czystość zębów, co skutkuje kamieniem nazębnym, opuchlizną, zaczerwienieniem. Na dziąsłach może pojawić się też jasny osad.
Z kolei zapalenie miazgi zębowej daje symptomy w postaci coraz silniejszego i dłużej utrzymującego się bólu. Stomatolog Szczecin wykonuje często w takich wypadkach leczenie kanałowe, stosując najnowsze technik i sprzęt. W ramach takiego zabiegu dochodzi do usunięcia miazgi, precyzyjnego czyszczenia wszystkich przestrzeni i dokonania wypełnień.