Skip to content Skip to footer

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet 40+

Pomimo tego, że wciąż czujesz się bardzo młodo, musisz pogodzić się z upływem czasu i z tym, że masz już na karku te czterdzieści lat, a przez to twoja skóra nie młodnieje, a zaczyna coraz szybciej się starzeć. Medycyna estetyczna pomoże ci o nią zadbać. Specjalistyczne zabiegi powinny wspomagać twoją codzienną pielęgnację.

Nici liftingujące

Wraz z wiekiem owal twarzy często ulega zaburzeniu. Widzisz wyraźnie, że twoje rysy tak jakby się rozmywają i zacierają. Kształt przestaje być ostry, a twarz zaczyna wręcz łączyć się z szyją i to niekoniecznie z powodu nagromadzenia się w tych miejscach tkanki tłuszczowej. Możesz być szczupła, a i tak narzekać na swój owal. Z tym defektem poradzą sobie nici liftingujące.

Nici liftingujące wchodzą w rolę niemalże mechanicznego rusztowania dla poszczególnych partii skóry, które mogą się na nich później podeprzeć. Zabieg unosi i napina twoją skórę. Cera momentalnie się wygładza, a rysy znów się zaostrzają.

Peelingi medyczne

Najprawdopodobniej od czasu do czasu złuszczasz swoją skórę w domowych warunkach. Sięgasz po pięknie pachnące peelingi i przynajmniej raz w tygodniu używasz ich na twarzy. To dobrze, jednakże działanie drogeryjnych kosmetyków nie może się równać z działaniem medycyny estetycznej. Jeżeli chcesz naprawdę porządnie oczyścić swoją twarz, powinnaś wypróbować na sobie peeling medyczny.

Naskórek, który jest systematycznie złuszczany i dogłębnie oczyszczany, zawsze prezentuje się dużo lepiej. Przy pomocy specjalnych substancji chemicznych lekarz jest w stanie dotrzeć do wszystkich, nawet najgłębiej osadzonych warstw skóry, których zwykłe peelingi mechaniczne nie zdołałyby nawet tknąć.

Liposukcja laserowa

Medycyna estetyczna pomoże ci również w kształtowaniu sylwetki i rzeźbieniu ciała. W wieku czterdziestu lat twój metabolizm wyraźnie spowalnia i trudniej jest ci utrzymać prawidłową masę ciała. Na szczęście nie tylko ciężkie treningi i uboga dieta mogą ci pomóc w pozbywaniu się zbędnych fałdek.

Liposukcja laserowa może okazać się najprostszym rozwiązaniem twoich problemów. Z jej pomocą usuniesz oporną tkankę tłuszczową z tych miejsc, z których nie jesteś w stanie się jej pozbyć, a w których wyraźnie się ona nagromadziła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.