Skip to content Skip to footer

Nocleg w Ustroniu, w Wiśle, a może w Szczyrku?

Beskid Śląski to przede wszystkim piękna, górska przyroda, która przyciąga turystów z całego kraju. Oczywiście region ten poza samymi górami może zaoferować również bogatą infrastrukturę turystyczną. Główne ośrodki turystyczne Beskidu Śląskiego to Wisła, Ustroń oraz Szczyrk. W jaki sposób zdecydować o tym, gdzie wynająć apartament?

Piękna przyroda i popularne szlaki

Turyści, którym zależy przede wszystkim na chodzeniu po górach, mogą wybrać apartamenty Szczyrk, które zagwarantują odpowiednie wygody w przystępnej cenie. Noclegi Szczyrk to doskonała baza wypadowa do zdobywania okolicznych Szczytów. Na szczególną uwagę zasługuje również Wisła, szczególnie jeżeli po górach chce się chodzić z dziećmi. Z Wisły wychodzi szlak widokowy, który dostarcza wspaniałych wrażeń, przy czym nie jest on szczególnie trudny, dzięki czemu najmłodsi nie będą mieli z nim żadnych problemów.

Warte uwagi zabytki

Na terenie Szczyrku znajduje się wiele interesujących zabytków, do których zalicza się między Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Ta wyjątkowa świątynia to najcenniejszy i jednocześnie najstarszy zabytek Szczyrku. Kościół ten wykonany został w całości drewna w roku 1800 i jest doskonale zachowany. Apartamenty Szczyrk pozwolą także cieszyć się z możliwości spaceru po słynnej ścieżce nad Żylicą. Wygodne i wyposażone we wszelkie wygody Szczyrk noclegi pozwolą odpocząć po aktywnie spędzonym dniu. Oczywiście miasto to warto również poznawać od strony gastronomicznej, aby zaznajomić się z tradycyjnymi górskimi smakami.

Czy warto wybrać Szczyrk noclegi?

Szczyrk przyciąga wielu turystów latem, jednak miasto to oferuje wiele atrakcji również w czasie zimy, ponieważ jest to jeden z głównych ośrodków narciarskich na terenie kraju. Noclegi Szczyrk w zimie staną się doskonałą bazą wypadową na liczne narciarskie stoki, których wiele znajduje się w okolicy. Nawet w przypadku, kiedy nie dopisze pogoda, na terenie Szczyrku nie sposób się nudzić. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać między innymi z krytych basenów oraz kortów tenisowych. Po całym dniu spędzonym na stoku doskonałym pomysłem będzie również pobyt w saunie, który pozwoli skutecznie zrelaksować ciało oraz umysł. Oczywiście na szczególną uwagę zasługuje także infrastruktura SPA&Wellness, która od lat rozwijana jest na terenie tego popularnego wśród turystów miasta.