Skip to content Skip to footer

O zmianach pomyśl wcześniej

Szkolenia, kursy czasami na samą myśl o nich dostajemy gęsiej skórki, ale nie ma przecież czego się obawiać. Kto chce być na bieżąco, znać obowiązujące przepisy i normy to powinien w nich uczestniczyć, inaczej bardzo łatwo zagubić się w gąszczu przepisów i ich ciągłych zmian.

Szkolenia zawsze na czasie


Jednym z najczęstszych kursów, na jakie decydują się przedsiębiorcy i właściciele firm i na które wysyłają też swoich pracowników są szkolenia VAT. Wiadomo, że zagadnienia związane z nim są niezwykle istotne dla działalności każdej jednostki, dlatego muszą one być bezwzględnie na porządku dziennym z tym, co się akurat zmienia w przepisach. Nie warto zwlekać ze zgłaszaniem się, ponieważ często do wprowadzanych innowacji warto przygotować się wcześniej, aby nie być później zaskoczonym.

A niestety zmienia się często i dużo. Podczas takich kursów zwraca się zwykle dużą uwagę na praktyczne aspekty prawne związane z podatkiem. Obejmują one najnowsze zmiany w podatkach w kontekście prawa krajowego, ale również unijnego. Do jego norm bowiem nasze prawo podatkowe zostało dostosowane ponad dziesięć lat temu. Właściwie stale wprowadzane są różnego rodzaju innowacje i zmiany, więc bez odpowiedniego wprowadzenia w nie trudno jest dobrze prowadzić firmę i nie popełniać chociażby błędów przy rozliczeniach.

Ucz się na bieżąco

Tak więc w bogatej ofercie różnych ośrodków szkoleniowych znajdziemy całe mnóstwo spotkań pod hasłem i mottem przewodnim szkolenia VAT. Będą to, między innymi, VAT od podstaw, VAT w obrocie międzynarodowym, zmiany w podatku VAT oraz wiele innych, z pewnością przydatnych dla każdego, kto ma własną firmę.

Szkolenia VAT mogą być jednodniowe, ale mogą być to też długofalowe kursy, w zależności od tego jaki jest stopień wiedzy osoby, która chce wziąć w nim udział. Ktoś, kto dopiero stawia swoje pierwsze kroki w tej tematyce musi zdobyć sporo wiedzy i sporo się nauczyć. Przy zgłaszaniu się na kurs warto sprawdzić też, kto będzie nas nauczał, ponieważ od tego również wiele zależy, aby to wykwalifikowana i profesjonalna osoba wprowadzała nas w zawiły świat przepisów podatkowych.

Kolejne zmiany tuż tuż

Już od przyszłego roku przedsiębiorcy i ich pracownicy muszą przygotować się na kolejne zmiany, które wejdą w życie od 2017 roku i będą kolejną małą rewolucją w tym zakresie. Wówczas to wprowadzony zostanie Jednolity Plik Kontrolny oraz wiele innych. Ograniczone zostanie prawo do zwrotu podatku, zmienią się przepisy dotyczące rejestracji i wyrejestrowania podatnika VAT, zlikwidowane zostaną kwartalne rozliczenia, a e-deklaracje będą obowiązkowe dla niektórych podatników oraz wiele innych zmian.

Warto wcześniej pomyśleć o tym, co czeka nie tylko podatników w przeciągu najbliższych kilku miesięcy. Można oczywiście również samemu zdobywać wiedzę na ten temat, ale te zawiłe sprawy i formalności z pewnością zniechęciłyby niejedną osobę, więc lepiej nie ryzykować i postawić na pewne źródło wiedzy. Na szkolenie lepiej zapisać się już teraz, później chętnych na pewno nie będzie brakowało.

Podobne szkolenia prowadzi firma http://www.union.katowice.pl/ z Katowic.