Skip to content Skip to footer

Opakowania cukiernicze – bezpieczny trasport delikatnych artykułów spożywczych

Zabezpieczenie wyrobów w branży cukierniczej jest bardzo ważnym aspektem, dlatego do ich pakowania i przewozu używane są specjalnie przystosowane opakowania cukiernicze, które dobrze takie produkty chronią przed uszkodzeniem i jednocześnie mogą służyć jako opakowanie do przechowywania w urządzeniach chłodniczych.

Jakie wymagania musi spełnić papierowe opakowanie cukiernicze?

Bardzo popularnym sposobem pakowania większych form cukierniczych oraz dużej ilości drobnych jest zbiorcze opakowanie cukiernicze wykonane z kartonu o specyficznej strukturze. Tego rodzaju pojemnik jest produkowany ze sztywnego papieru powlekanego warstwą zapobiegającą przyleganiu lepkich części produktu cukierniczego. Z reguły jest składany i można w prosty sposób go przechowywać. W sprzedaży detalicznej cukiernie często wykorzystują opakowania na ciasta wykonane z materiałów mieszanych. Są to papierowe podstawy z foliowymi okienkami, które zabezpieczają towar przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem, ale także pozwalają ładnie go wyeksponować.

Jakie pojemniki są najbardziej odpowiednie dla ciast z bitą śmietaną i kremami?

Do pakowania tego rodzaju wyrobów najchętniej używane są dwuczęściowe opakowania cukiernicze wykonane z przezroczystego tworzywa polipropylenowego, które składają się z części dolnej i wieczka. Tak zapakowane ciasto zawierające miękkie i delikatne detale wykonane z kremów, mas czy bitej śmietany są świetnie zabezpieczone do transportu i można je przechowywać w urządzeniach chłodniczych. Opakowania na ciasta posiadają niezbędne atesty dopuszczające je do kontaktu z żywnością, dlatego nie istnieje żadne niebezpieczeństwo wchodzenia ich w reakcję z produktem spożywczym.

W jakim opakowaniu jednorazowym można przechowywać torty?

Do pakowania i transportowania tortów, które najczęściej posiadają okrągły kształt brzegów najbardziej odpowiednie są jednorazowe tortownice. Składają się one ze sztywnego dna o różnych średnicach oraz wieczka, które idealnie zabezpiecza tort od góry. Wieczko z reguły wykonane jest z przezroczystego polipropylenu, który jest świetnym materiałem chroniącym i ładnie eksponującym zawartość opakowania. Takie opakowanie na tort jest eleganckie, estetyczne i nadaje się do przechowywania wyrobu cukierniczego w chłodniach bez potrzeby przepakowywania go w inny pojemnik.