Skip to content Skip to footer

Pamiątka chrztu – wybór prezentu na chrzciny

Chrzest to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny – warto postarać się, aby w tym podniosłym dniu obok maluszka przyjmującego sakrament byli obecni wszyscy jego najbliżsi.

Chrzest Święty – jak przygotować się do chrztu?

Chrzest to uroczystość, na którą bardzo często zaproszonych zostaje wielu gości – niektórzy rodzice zapraszają na chrzciny nie tylko najbliższą rodzinę, ale także znajomych i przyjaciół. Chrzciny w rodzinnym, małym gronie będą wymagały nieco mniej organizacji niż poczęstunek dla kilkudziesięciu osób.

Od wielu lat niezwykle popularną formą wyprawiania chrzcin jest zaproszenie gości do restauracji. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne, jednak wiąże się z poniesieniem nieco większych kosztów.

Bez względu na to czy decydujemy się na urządzenie chrzcin w domu czy restauracji, nie możemy zapominać o zaproszeniu wszystkich najważniejszych gości. Oprócz rodziców chrzestnych, na uroczystość powinna zostać zaproszona także najbliższa rodzina. Zaproszenie na chrzest najlepiej będzie wręczyć osobiście, dając gościom wystarczająco dużo czasu na zorganizowanie planów.

Prezenty na chrzciny – jak wybrać pamiątkę chrztu?

Wybór pamiątki chrztu może przysporzyć nie lada problemów, szczególnie wtedy, gdy nie mamy wprawy w kupowaniu prezentów na tego typu okazje. To jaki prezent wybierzemy będzie zależało również od tego, w jakiej roli zostaliśmy zaproszeni. Rodzice chrzestni powinni – oczywiście jeżeli mogą sobie na to pozwolić – wykazać się nieco większą hojnością niż zwykli goście.

Tym, co z pewnością ucieszy zarówno rodziców, a w przyszłości także i dziecko będą spersonalizowane, specjalnie przygotowane pamiątki. Pamiątka chrztu przygotowana na indywidualne zamówienie to niezwykły detal, dzięki któremu nasz prezent stanie się wyjątkowy i niepowtarzalny.

Pamiątki na chrzest – przykłady

Wśród popularnych pomysłów na pamiątkę chrztu możemy znaleźć między innymi różnego rodzaju dyplomy. Dyplom, na którym znajdzie się imię dziecka wraz z datą i miejscem uroczystości to idealny sposób na prosty, aczkolwiek bardzo efektowny prezent. Oprawiony w ramkę dyplom można z powodzeniem zawiesić na ścianie.

Doskonałą pamiątką chrztu będzie również tabliczka pamiątkowa z wygrawerowanymi życzeniami, wraz z datą i imieniem dziecka. Pamiątka chrztu w postaci tabliczki to niezwykle ciekawy pomysł na to, jak w łatwy i oryginalny sposób upamiętnić ten ważny dzień.

Pamiątki chrztu dostępne są w ofercie Grawernia.pl.