Skip to content Skip to footer

Piękne miasto

Sandomierz to piękne miasto położone nad Wisłą. Nurt tej rzeki rozdziela je na dwie części. Jedna jest historyczna, a druga stanowi centrum przemysłowe miasta. Jest jednym z nielicznych polskich miast, które zachowały swój historyczny charakter i nie zostały zniszczone w czasie Drugiej Wojny Światowej. Mnogość zabytków powoduje, że warto zostać w mieście na kilka dni i znaleźć wygodne pokoje w Sandomierzu.

Co trzeba zobaczyć?

Sandomierz jest miastem wyjątkowo bogatym w zabytki. Prym zdecydowanie wiodą zabytki architektury sakralnej. Pierwszym z nich jest Bazylika Katedralna. Ten piękny gotycki kościół był wiele razy przebudowywany także można w nim odnaleźć elementy innych stylów architektonicznych. Innymi obiektami tego typu są kościół pod wezwaniem Ducha Świętego, o kościół pod wezwaniem świętego Pawła, czy kościół pod wezwaniem świętego Jakuba.

Ciekawostką na temat ostatniego z nich jest to że rozpoczyna on trasę polskiej pielgrzymki do sanktuarium Świętego Jakuba w Santiago de Compostella w Hiszpanii. W doskonałym stanie zachowała się także żydowska Synagoga. Aktualnie w jej budynku mieści się Archiwum Państwowe. To tylko niektóre z pięknych zabytków Sandomierza. Aby obejrzeć przynajmniej większość z nich warto poszukać noclegu i zaplanować wycieczkę na kilka dni.

Jak wybrać wygodne pokoje w Sandomierzu?

Jak zostało wspomniane powyżej Sandomierz jest podzielony na dwie części rzeką Wisłą. Hotele w centrum są zdecydowanie droższe niż te w części przemysłowej. Z drugiej jednak strony, ułatwiają one korzystanie z wszystkich atrakcji turystycznych jakie umiejscowione są w okolicach Starego Rynku. Doskonała alternatywa dla drogich hoteli to małe hostele usytuowane w zabytkowych kamienicach. Mają one nieco gorszy standard ale nadal to wygodne pokoje do wynajęcia w Sandomierzu. Zdecydowanie mają atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Jeszcze niedawno był duży problem z noclegami. Na fali popularności serialu do miasta zjeżdżali fani Ojca Mateusza. Teraz jest już spokojniej i można zwiedzić wszystkie zakątki pokazane na antenie. Jest to zupełnie przyjemniejsze od szybkiego przeglądu zabytków. Warto przeszukać wygodne pokoje w Sandomierzu i wybrać te, które dopasowane są do tego jak zwiedzamy miasto.napewno jednak warto obejrzeć to piękne miasteczko i zostać w nim kilka dni.