Skip to content Skip to footer

Plastikowe czy metalowe – jakie zestawy do sprzątania wybrać

Mopy wykorzystywane do sprzątania dużych powierzchni stanowią najważniejszy element wyposażenia zestawów do sprzątania. Sami producenci takich zestawów najczęściej umieszczają je na specjalnych wózkach do sprzątania, wykonując całość z wytrzymałych materiałów. Najczęściej sięga się po wózki do sprzątania wykonane z tworzywa sztucznego lub też z chromowanego metalu. Który z wózków jest lepszy w przypadku profesjonalnego serwisu sprzątającego?

Mniejsze wózki z tworzywa


Wózki do sprzątania wykonane z tworzywa sztucznego to zwykle wózki mniejsze, przeznaczone głównie do sprzątania na mokro podłóg i dużych powierzchni. Takie wózki są lżejsze, powinny również posiadać kółka obrotowe o zróżnicowanej wielkości: większe kółka umożliwiają łatwiejsze pokonywanie nierówności podłoża. Lekkie tworzywo musi być jednak wystarczająco wytrzymałe, aby wózek, obciążony przez napełnione wodą wiadra, nie uginał się pod ich ciężarem. Wózki z tworzywa są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, można do nich łatwo dopasować wiaderka, mopy czy zestawy do ich wyciskania.

Stabilne wózki z metalu


Zestawy do sprzątania mogą być również umieszczone na wózkach metalowych. Zazwyczaj są to wózki z metalu chromowanego, pomalowanego metodą proszkową. W takich wózkach pojawiają się dodatkowe zawieszane półki wykonane ze specjalnej wytrzymałej siatki. Wózki metalowe mogą być również wózkami na dwa wiaderka, których zaletą jest możliwość regulowania ustawienia uchwytu. Tego typu wózki znajdziesz na stronie http://www.mopy-ceg.pl/. W dużych wózkach oprócz zestawu do sprzątania na mokro, złożonego z mopa, wiaderka do płukania oraz specjalnej wyżymaczki, mogą się pojawić uchwyty i półki na worki na śmieci czy akcesoria do sprzątania. Stabilne wózki metalowe są bardzo często wyposażone w obrotowe kółka, które mogą być również wyposażone w plastikowe zabezpieczenia, chroniące ściany i powierzchnię mebli. Wózki do sprzątania wykonane z metalu mogą również służyć jako wózki na pranie czy służące do segregowania odpadów. W tym przypadku można również sięgnąć po specjalne poliestrowe worki na odpady.