Skip to content Skip to footer

Sekrety perfekcji druku sublimacyjnego

Drukowanie na tkaninach treści reklamowych od dawna uznawane jest za jedną z najlepszych form promocji, która pozwala na osiągnięcie dobrego efektu. Rosnące oczekiwania klientów sprawiają, że twórcy gadżetów reklamowych sięgają po techniki umożliwiające stworzenie produktów atrakcyjnych wizualnie i trwałych na czynniki zewnętrzne. Druk sublimacyjny na tkaninach jest technologią pozwalającą na efektowne zaprezentowanie grafiki i oddanie jej w najdrobniejszych szczegółach.

Nadruki sublimacyjne dla wymagających

Metoda druku sublimacyjnego na tkaninach pozwala na stworzenie pięknych, trwałych i realistycznych nadruków. Specjalistyczna metoda współpracuje z tkaninami z odpowiednią zawartością poliestru, a także produktami wykonanymi z polipropylenu.

Po stworzeniu dowolnej grafiki jest ona nanoszona na tkaninę przy wykorzystaniu termoprasy. Uzyskanie odpowiedniej temperatury uruchamia dwa najważniejsze procesy- z jednej strony pigmenty sublimacyjne zmieniają swoją postać ze stałej w gazową, z drugiej włókna poliestrowe otwierają się i „przyjmują” aplikowane kolory.

Druk sublimacyjny na tkaninach to w istocie przenikanie barwnika w strukturę tkaniny, która po obniżeniu temperatury zamyka swoje włókna. Metoda jest bezpieczna dla tkaniny i pozwala jej zachować swoje właściwości oraz delikatność.

Nadruki sublimacyjne – dlaczego warto?

Wymieniając największe zalety nadruków sublimacyjnych należy przede wszystkim wskazać na fakt, że nie są one nanoszone na tkaninę, ale wnikają w jej całą strukturę trwale ją barwiąc. Druk sublimacyjny na koszulkach, torbach, parawanach i innych tkaninach jest wysoce elastyczny, odporny na pranie, promienie słoneczne i zmianę temperatury.

Szerokie spectrum zastosowania druku sublimacyjnego pozwala na stworzenie efektownego obrazu na wielu różnych materiałach. To rozwiązanie trafiające w potrzeby przedsiębiorstw o różnym charakterze. Warto podkreślić, że druk sublimacyjny na materiałach nie jest skierowany wyłącznie dla zainteresowanych reklamą. Wbrew obiegowej opinii sublimacyjne nadruki można wykonać na tkaninach o różnej, podstawowej kolorystyce. Oczywiście, biała tkanina to idealna baza do umieszczenia obrazu, nie mniej na różnego rodzaju materiałach melanżowych można uzyskać tak modne ostatnio motywy w stylu retro.

Barwniki sublimacyjne trwale wiążą się z tkaniną. Wyrazistość nadruku jest zależna od zawartości poliestru w materiale – im jest ona wyższa, tym uzyskany obraz jest głębszy.